Policista zastavil řidiče kvůli předmětu na palubní desce. Oba muži toho měli hodně společného

Petr v jednu chvíli vůbec nechápal, proč ho zastavila policie. Jel podle předpisů, jeho auto bylo nedávno na kontrole, vše by mělo být v pořádku. Když se policista přiblížil k jeho vozidlu, odhalil pravý důvod, proč se rozhodl zastavit právě Petra. Oba muži zůstali dojatí.

Nešlo o rychlost

„Ne, nejde o rychlost. Jen jsem vás chtěl zastavit a moc vám poděkovat za dobře odvedenou práci,“ řekl policista. Petr sloužil 15 měsíců v Afganistánu. Pracoval s těžkými vozidly. Po návratu domů absolvoval program pro vojáky s posttraumatickou stresovou poruchou. Na palubní desce auta měl složenou vlajku, kterou dostal od armády. To byl ten pravý důvod, proč ho policista zastavil.

Řidič a policista toho měli hodně společného

Policista řekl Petrovi, že přijal stejnou vlajku na počest svého syna, který také sloužil v armádě. „Můj syn odešel do Afgánistánu a už se nikdy nevrátil. Připomínáte mi ho, proto jsem vás musel zastavit. V jednu chvíli jsem si myslel, že jste on. Pořád nechápu, že je pryč. Nevadilo by vám, kdybych vás obejmul?“ řekl.

Oba muži byli dojati

Se slzami v očích se oba muži srdečně objali a společně plakali. Petr příběh později zveřejnil na sociálních sítích: „Všem rodinám a přátelům vojáků, kteří bojují nebo už dobojovali, Bůh vám žehnej. Jděte s mírem ve svých srdcích. S láskou všem.“

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Čtenář Jaromír C.