Nejčastější chyby, kterých se dopouštíte při dodržování pitného režimu. Někdy 8 sklenic vody nestačí

Až 60 % našeho těla je tvořeno vodou, z toho důvodu je pití dostatečného množství tekutin během dne nezbytné pro zářivou pokožku, udržení tělesné hmotnosti a vyplavení toxinů. Ovlivňuje dokonce naši náladu a schopnost se učit. Ovšem to neznamená, že za den vypijete 8 sklenic čisté vody a máte vystaráno. Abychom vám pomohli správně řídit svůj denní pitný režim, níže jsou uvedeny některé běžné chyby, kterých se možná dopouštíte i vy.

Pijete vodu až po tréninku

Je pravda, že pití vody po návštěvě posilovny může pomoci uhasit vaši žízeň, ale je také důležité pít dostatek vody před a během tréninku. Pokud při cvičení nehydratujete, ztratíte více tekutin, což může být nebezpečné pro vaše duševní i fyzické zdraví. K obnovení rovnováhy tekutin ale nemusíte pít pouze vodu. Kokosové nápoje, černý a zelený čaj, dokonce i čokoládové mléko vás hydratují stejně dobře jako voda.

Myslíte si, že pití kávy a čaje se nepočítá

Váš ranní šálek kávy nebo čaje může být malým rehydratačním nápojem. Přestože tyto nápoje často obsahují kofein, mohou zvýšit váš denní příjem tekutin. Výzkumy ukazují, že pití asi 3,5 šálků kávy denně vás může hydratovat stejně jako pití čisté vody.

Jíte příliš málo soli

Potraviny s vysokým obsahem sodíku mohou tělo dehydratovat, ale na druhou stranu sodík podporuje rovnováhu tekutin v těle. Sodík a další mikroživiny přirozeně ztrácíme potem, proto je potřeba nahradit vodu i sodík.

Pijete 8 sklenic vody denně

Rada vypít 8 sklenic vody denně není správná. Kolik vody potřebujeme závisí na různých faktorech životního stylu, včetně toho, jak jsme aktivní, co jíme, kde žijeme a dalších. Chcete-li vypočítat množství vody, kterou vaše tělo potřebuje za den v litrech, vynásobte svou hmotnost číslem 0,033.

Zapomínáte jíst potraviny bohaté na vodu

Mnoho druhů ovoce a zeleniny se započítává do celkového příjmu tekutin. Některé potraviny jako rajčata, meloun a okurky jsou bohaté na draslík, který pomáhá tělu zůstat déle hydratované.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Onlymyhealth.com, Everydayhealth.com