Kovové mýdlo svou účinností převyšuje klasické. Zabíjí silné pachy a ušetří peníze

Lesklý kovový předmět, který svým tvarem připomíná skutečné mýdlo, se čím dál tím častěji objevuje v železářstvích a je pořizováno na asijských webových stránkách s různorodým zbožím. Pokud se dříve jednalo o něco zcela neobvyklého, nyní se většina lidí snaží získat alespoň jeden kousek do své domácnosti. Otázkou ale zůstává „Co to je a je to skutečně tak užitečné?“.

Alkalická mýdla versus kovová mýdla

Obyčejná alkalická mýdla často nezvládají odstranit silné pachy, které můžete cítit na rukou ještě několik dní po umytí. Kromě toho, běžná mýdla pokožku vysušují a často poškozují. Kovové mýdlo vás takových problémů snadno uchrání. Jedná se o nejnovější vynález 21. století a má řadu nesporných výhod:

  • Jeho používání je srovnatelné s mytím rukou
  • Lze jej opakovaně používat, takže nemusíte znovu a znovu kupovat nové
  • Ušetří vám peníze
  • Nemůže se zničit
  • Kov není alergen, takže si nemůžete poškodit pokožku
  • Příjemně chladí
  • Zabíjí silné pachy, dokonce i ty od tabáku

Jak používat kovové mýdlo?

Je to naprosto jednoduché a navíc žádná novinka. Kovové mýdlo se používá stejně jako to běžné. Pod tekoucí vodou po dobu asi 30 – 40 vteřin.

Z čeho se kovové mýdlo skládá?

Zvenčí se může zdát, že kovové mýdlo je vyrobené výhradně z nerezové oceli, ale to není tak úplně pravda. Uvnitř je duté, což nelze poznat, protože spoje jsou důkladně vyleštěny.

S jakými pachy si dokáže poradit?

Kovové mýdlo skutečně odstraňuje ty nejsilnější pachy – z masa, cibule, česneku, ryb atd. Celý trik spočívá v tom, že kovové mýdlo je vyrobené ze speciální slitiny nerezové oceli a samotný kov reaguje na kyseliny, které způsobují trvalé, silné pachy. Jediné, co musíte dodržet, je třít jej v ruce pod tekoucí studenou vodou po dobu nejméně 30 sekund.

Je možné použít obyčejnou lžíci namísto kovového mýdla?

Zřejmě budete překvapeni, ale ano. Je to možné. Výzkumníci se pokusili umýt ruce pomocí obyčejné lžíce z nerezové oceli a účinky byly téměř totožné. Jen jde prostě o to, že lžíce, se kterou běžně jíte, není zcela vhodný předmět ke smývání špíny a nepříjemných pachů z rukou.