Krátké cvičení očí zlepší zrak a uvolní oční svaly. Stihnete jej i během reklam v televizi

O oči je potřeba se starat. Už jen z toho důvodu, že díky nim přijímáme asi 90% všech informací o vnějším světě. Proto je důležité na ně myslet průběžně, ne až ve chvíli, kdy cítíme problém. Prevence tedy vyžaduje častější relaxaci očí, s kterou bychom vám rádi prostřednictvím následujícího cvičení pomohli.

K čemu je cvičení dobré?

Během cvičení nejen uvolníte oči, ale také si odpočinete, což je pro dobrý zrak velice důležité. Není potřeba žádné vybavení, jen ruce a pár minut vašeho času. Cvičení je důležité především pro ty, kteří tráví hodně času u počítače nebo všechen svůj čas věnují četbě. Při neustálém stresu jsou oční svaly příliš napnuté, což může negativně ovlivnit náš zrak.

Jak správně postupovat?

Začněme tedy. Zavřete oči a položte si na ně dlaně. Je to nezbytné k neutralizaci světla. Dlaně by měly být na tvářích a prsty na čele. To dodá vašim očím maximální pohodlí a teplo. V žádném případě na obličej a oči nijak netlačte. Doporučujeme provádět celé cvičení vsedě s lokty opřenými o stůl. Nikdo by vás v tuto chvíli neměl rušit, měli byste mít klid. Nyní si představujte černou barvu a vydržte tak 5 minut. Postupně uvolňujte svaly na obličeji, krku a ramenou.

Jak často nechat oči relaxovat?

Pro dosažení maximálního účinku je vhodné cvičit 4 – 5krát denně. Například při sledování televize si můžete dát pauzu během reklam a zacvičit si.

Obrázky: Pixabay