Kuchyňská linka až ke stropu – podívejte se na výhody, ale i nevýhody tohoto řešení

Standardní návrhy výrobců kuchyní jsou tvořeny tak, aby mezi stropem a nábytkem byla alespoň malá mezera. V důsledku toho vzniká prostor, který nenese žádné využití, a to i přesto, že většinou v každé kuchyni je problém s nedostatkem místa pro uložení nádobí a různých spotřebičů. A tak se mezi skříňkami a stropem hromadí prach a úklid tohoto prostoru je velmi nepohodlný. Ovšem někteří architekti s velikými zkušenostmi radí objednat kuchyň až po strop. Takové návrhy jsou dnes velmi populární. Dnes jsme pro vás připravili odpovědi zkušeného architekta na některé nejčastěji kladené otázky.

Kuchyně postavené až po strop mají mnoho výhod, ale bohužel i pár nevýhod. Jednou z hlavních je výška skříněk, do kterých žena s průměrným vzrůstem 1,70 – 1,75 nedosáhne, takže bude muset využít štafle nebo si naplánovat speciální otevírací mechanismus, který usnadní přístup – například prodloužená držadla.

Kuchyňské linky po strop by měly být naplánovány vždy předem. Mezi stropem a skříňkami by totiž měly být alespoň 2 cm volného prostoru, aby se strop při otevírání dvířek nepoškodil drhnutím.

Také je možné nainstalovat kuchyň s požadovanou mezerou, kterou lze poté vyplnit v barvě stěny a stropu. Nebo můžete použít sádrokartonové desky a zavěsit kuchyň přímo k ně.

Mnoho kuchyní má složité stropní uspořádání, takže je třeba vzít v úvahu zvláštnosti umístění, aby nedošlo ke komplikacím během instalace nové kuchyňské linky.

Ještě byste měli mít na paměti navýšení nákladů, které jsou přímo úměrné nárůstu plochy. Nebo, pokud se vám nechce utrácet více peněz než je třeba, můžete využít nápadu s již zmíněnými sádrokartonovými deskami.

Odborníci doporučují volbu takových kuchyní především v prostorných místnostech. Ale i přesto je kuchyňská linka zavěšená přímo pod stropem dobrým řešením jak pro malé, tak i prostorné pokoje. Vysoké skříňky vizuálně zvyšují strop a nábytek působí jednodušší a elegantnější. Kromě toho je také třeba vzít v úvahu skladovací místo získané navíc.

Sdílejte tyto užitečné tipy se svými přáteli. Možná zrovna jeden z nich přemýšlí o změně kuchyňské linky právě teď a vy mu tímto článkem pomůžete v rozhodování.

Zdroj: takprosto.cc