KVÍZ: Jste intuitivní lidé, které se rozhodují ihned nebo si věci raději nejdříve promyslíte? Otestujte svůj intelekt a zjistěte o sobě další zajímavost

Není třeba dlouhého seznamu otázek, abyste odhalili svůj intelekt, stačí pouze tři, na které je třeba během krátké chvíle odpovědět, abyste okamžitě zkontrolovali své kognitivní schopnosti. Přečtěte si otázky, na chvíli se zamyslete a porovnejte své odpovědi s těmi správnými uvedenými níže.

Otázky

  1. Tenisová raketa a míček dohromady stojí 1 dolar a 10 centů. Tenisová raketa je o 1 dolar dražší než míček. Kolik tedy stojí samotný míč?
  2. Pět strojů vyrobí 5 výrobků za 5 minut. Kolik minut bude trvat 100 strojům vyrobit 100 produktů?
  3. V rybníku rostou lekníny, a to celkem rychle. Každý den zdvojnásobují pokrytí rybníku. Za 48 dní je rybník plný leknínů. Kolik dní bude trvat pokrýt polovinu rybníka?

Shane Frederick, psycholog a profesor na univerzitě v Yalu, společně se svým týmem zkoumal skupinu 1 000 lidí, mezi nimiž se vyskytovalo i několik studentů velkým amerických univerzit. Kromě testování byla každému z nich položena stejná otázka, a sice, zdali by si vzali 3 400 dolarů ihned nebo 3 800 dolarů za měsíc. Bylo dokázáno, že ti, kteří dali přednost okamžitému vyplacení peněz byli ti, kteří vykázali během testu nižších výsledků. Naopak lidé, dávající přednost vyšší částce vyplacené za měsíc, prokázali silnou vůli, která jim pomohla získat lepší výsledky. Myšlenka testu spočívá v tom, že jako první přijdou na mysl vždy ty špatné odpovědi. Jaké? 10 centů, 100 minut nebo 24 hodin. Tyto odpovědi na výše zmíněné otázky jsou nejčastěji uváděny lidmi s intuitivním myšlením, zatímco racionální typy lidí mají v průměru lepší odpovědi.

Zdroj: brightside.me

Ve čtení článku pokračujte na další stránce