Léčebné účinky bobkového listu – dopřejte mu i jiné využití než jen v kuchyni

Každý dobrý kuchař zná tajnou složku chutné polévky nebo pečeně a tou je právě bobkový list. Voňavé, olivově zelené listy dodávají pokrmu jedinečnou chuť. Ovšem bobkový list není jen chutné koření, ale také velice užitečná rostlina, která dokáže bojovat s bakteriálními infekcemi a mnoha chorobami od respiračních problémů až po srdeční onemocnění. A my vám dnes takové účinky bobkového listu ukážeme.

Úzkost a únava

Chemikálie v bobkovém listu mají uklidňující, psychedelické účinky. K tomu stačí zapálit několik sušených bobkových listů a inhalovat výpary. Uvolníte se, ale nebudete se cítit unaveni.

Dýchací systém

Bobkový list stimuluje dýchací cesty a může vám pomoci zbavit se hlenu v plicích. Vdechujte vůni čerstvých nebo sušených bobkových listů nebo si masírujte hrudník olejem z bobkových listů. Tyto metody vám pomohou léčit alergie i astma.

Cukrovka

Pokud budete používat 3 g bobkového listu denně, snížíte hladinu glukózy v krvi.

Trávení

Bobkový list v potravinách přispívá k vylučování trávicích šťáv, enzymů a žluči. Po jídle můžete také spolknout malé množství oleje z bobkového listu.

Zdraví srdce

Takzvaná kyselina kávová, obsažená v bobkovém listu, posiluje stěny kapilár a pomáhá eliminovat špatný cholesterol z kardiovaskulárního systému.

Zánět kloubů

Bylo zjištěno, že protizánětlivé a analgetické vlastnosti oleje z bobkového listu působí srovnatelně s protizánětlivými účinky morfia. Pro zmírnění bolesti potřete postižené klouby vavřínovým olejem a denně užívejte bobkový list.

Infekce moči

Bobkový list v prášku rozpuštěný v mléce je starobylým způsobem léčby infekcí močových cest.

Věděli jste o zdravotních účincích bobkového listu? Jak často jej v kuchyni používáte? Dejte nám vědět do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: interesno.fun