Lepší paměť a koncentrace? Klíčem je správná strava a dostatek odpočinku

Vyvážená strava a zlepšení každodenních návyků může vést k navýšení kapacity mozku a pomoci se zhoršenou pamětí. Řiďte se následujícími informacemi a pokuste se je zapojit do své rutiny.

Jezte méně cukru

Nadměrná konzumace cukru není zdravá a ovlivňuje mozek. Snížení příjmu cukru je jedním ze způsobů, jak se problému se špatnou pamětí zbavit. 

Zahrňte do stravy rybí olej

Rybí olej je bohatý na nasycené omega-3 mastné kyseliny, které snižují riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění a zastavují rozvoj únavy, napětí a ztráty paměti.

Udržujte si fyzickou kondici

Nadváha ovlivňuje inteligenci spojenou s pamětí. Ukázalo se, že lidé s nadváhou ve věku 18 – 35 let mají špatnou výkonnost a hrozí u nich vznik Alzheimerovy choroby.

Dopřejte si dostatek spánku

Kvalitní spánek může mít přímý dopad na paměť. Měli byste si dopřát 7 – 9 hodin denně.

Pijte méně alkoholu

Alkohol má negativní dopad na zdraví člověka. Z dlouhodobého hlediska začne paměť později ochabovat.

Zvyšte hladinu vitamínu D

Nedostatek vitamínu D je jednou z příčin ztráty paměti a duševního zdraví.

Užívejte kurkumu

Kurkuma je velice účinný antioxidant se silným protizánětlivým účinkem. Mnoho studií prokázalo, že kurkuma pomáhá při zánětu mozku a snižuje výskyt tkáňových usazenin, které mohou poškodit mozkové buňky.

Jezte tmavou čokoládu

Tmavá čokoláda je bohatá na živiny, jako jsou antioxidanty a flavonoidy, jež jsou prospěšné pro nervový systém a krevní oběh. Soustřeďte se na čokoládu s více než 70% kakaa.