Léto se blíží, buďte připraveni. Domácí metody, jak ulevit sluncem spálené kůži

Letní sezóna se blíží a s ní kromě hezkého počasí i riziko první spálené kůže. Radost z prvního sluníčka nás většinou přiměje bezmyšlenkovitě odhazovat svršky a vyrazit na opalovačku. To s sebou ale většinou přináší ty nejhorší spáleniny kůže, které nejenže vypadají nehezky, ale hlavně jsou velice bolestivé. Když už se tak stane, v rámci úrovně popálení je dobré vyhledat buď odbornou pomoc, nebo se pokusit mírnější nehody zahnat domácími metodami.

Aloe vera

Aloe vera je skvělý nástroj jak pro prevenci před popáleninami od sluníčka, tak i jako ošetření. Kupte si čistý aloe vera gel nebo pleťové mléko s obsahem aloe vera a vetřete přímo na postiženou oblast. Máte-li doma přímo květinu, odřízněte kus listu a pomažte gel na popáleniny.

Studená žínka nebo sprcha

Navlhčete žínku studenou vodou, vyždímejte a přiložte na popálenou kůži. Zmírníte tak bolest i pocity horka. Můžete si také vlézt pod studenou sprchu nebo naložit do chladné vany.

Žádné slunce

Snažte se co nejvíce vyhýbat přímému slunečnímu světlu. Tak se vaše popálení uzdraví mnohem rychleji. Nemusíte-li, nevycházejte ven, popřípadě se držte míst zahalených do stínu.

Pijte hodně vody

Je nezbytné, abyste zůstali hydratovaní. Pijte hodně vody a snažte se nějakou dobu nekonzumovat tekutiny, které vysušují pokožku, tedy kávu, sodu nebo alkohol.

Jemné odlupování kůže

Po několika dnech se vaše tělo začne zbavovat vrchní vrstvy kůže. Což je dobré znamení, protože to znamená, že se vaše pokožka uzdravuje. Umyjte si ruce mýdlem a vodou a postiženou pokožku odlupujte velice jemně. Kůže by měla být v tu chvíli navlhčená. Pamatujte – žádné škrábání.

Obrázky: Freepik