Lidé objevili na svém dvorku něco, co jim vyrazilo dech! Dokonce jim mohlo jít o život

Love hadů z Austrálie sdílel na sociálních sítích varování, když na dvorku nalezl velmi rychlého jedovatého hada. Christian Andersen varoval, aby lidé byli opatrní kvůli výskytu různých plazů.

„Jednalo se o pakobru, plazící se kolem schodiště. Jejich jed by neměl být pro člověka nebezpečný, ale stále může po kousnutí trpět anafylaktickou reakcí, kterou je třeba lékařsky ošetřit.“ Pakobry jsou kvůli své neuvěřitelné rychlosti známé jako „gepardi ve světě hadů“. Olivově zbarvení hadi jsou často zaměňovány s hnědými hady, jejichž jed je smrtelně jedovatý. Stejně tak se zmýlili lidé, kteří volali Christiana na svou zahradu s obavou, že vidí hnědého hada. Pakobry mají tendenci se vyskytovat v zahradách u domů, zejména pokud jsou obestavěné opěrnými zdmi nebo skalními stěnami.

Identifikace:

Pakobry mají světle šedou až hnědou barvu, červeně nebo žlutě zbarvenou hlavu a ocas a na zádech často červený pruh.

Velikost:

Průměrná délka je 80 cm. Samci jsou větší než samice.

Strava:

Živí se především malými ještěrkami a žábami. Mají velmi dobrý zrak a mohou zachytit ještěrku v pohybu.

Nebezpečí pro člověka a první pomoc:

Jedná se sice o jedovatého hada, ale nepovažuje se za nebezpečného. Nicméně kousnutí může být velmi bolestivé s velikým otokem.

Máte na vaší zahradě také problémy s hady? Nebo snad někteří vaši známí? Sdílejte s nimi tento článek, aby i oni věděli, o jaký druh se jedná.

Zdroj: msn.com