Tato multifunkční surovina se dá využít na nepřeberné množství věcí v domácnosti! Vyléčí plísně na nohou i krásně pohnojí pokojové květiny

Pokud se ve vaší kuchyňské skříňce již dlouho vyskytuje jedlá soda a vy pro ni nemáte žádné využití, je čas to změnit. Ne, nic se nebude péct! Ukázalo se totiž, že jedlá soda může nahradit celou řadu domácích výrobků nebo vyřešit mnoho kosmetických problémů. Nejlepší na tom je, že tento nástroj je levný a i tak přináší veliké množství výhod.

1/ Pokud namáčíte fazole před jejich vařením, přidejte trochu jedlé sody, aby se uvařily rychleji.

2/ Soda neutralizuje pach cibule, česneku nebo ryb, který se dobře drží na rukou. Po zpracování takových potravin si omyjte ruce vodou s jedlou sodou. Poté opláchněte teplou vodou.

3/ Tentokrát rady pro zahradníky – aby byla vaše rajčata sladká, naneste k jejich kořenům jedlou sodu.

4/ Připálené dno pánve lze snadno vyčistit s pomocí jedlé sody, které stačí zhruba polovina šálku. Nařeďte vodou a dejte vařit.

5/ Soda pomáhá odstranit zápach nejen v ledničce, ale i v myčce na nádobí. Nasypte jednu sklenici sody a zapněte na obvyklý cyklus. Při závažnějších případech několikrát opakujte.

6/ Chcete-li zmírnit bolest po spálení od Slunce, dejte si koupel ve vodě se sodou. Stačí jeden šálek.

7/ Soda vyčistí i mikrovlnnou troubu. Rozpusťte polévkovou lžíci ve sklenici vody a zahřívejte maximálně 3 – 5 minut. Staré skvrny půjdou lépe odstranit.

8/ Soda vám může pomoci vyléčit plíseň na nohou. Měli byste vzít 3 lžíce sody na 5 litrů vody a ponořit nohy do roztoku na 20 minut.

9/ Silná pasta ze sody a vody pomáhá zmírnit svědění po kousnutí hmyzem. Naneste ji na ránu a nechte uschnout. Poté sloupněte.

Jak můžete sami vidět, jedlá soda přináší spoustu výhod, proto nedovolte, aby vám ve skříňce ležela jen tak. Sdílejte článek se svými přáteli, aby i oni věděli, jaké poklady se jim skrývají v kuchyni.

Zdroj: sovkusom.ru