Tato žena se neodličovala celých 25 let. Neuvěříte, co se stalo s jejíma očima! Teď už si budu dávat pozor na odličování

Jste-li jedna z těch žen, která se nerada na konci dne odličuje, nyní si svou volbu možná dvakrát rozmyslíte.

Padesátiletá žena ze Sydney si doktorce stěžovala na nepříjemný pocit v obou očích. Během prohlídky lékařce našel na vnitřní straně očních víček děsivé černé skvrny, a to vše kvůli nedostatečné kosmetické péči. Nakonec přiznala, že se více jak 25 let pořádně neodlíčila. Takové roky spánku s řasenkou na očích vyústily v problémy s očima, kdy byla oční víčka lemována drobnými černými zbytky řasenky. Některé z těchto kousků se dokonce dotýkaly i spojivek a škrábaly tak ženu do rohovky, což způsobilo nepříjemné pocity. V podstatě měla pocit, jakoby ji někdo hodil písek do očí.

Řasenka se zpravidla skládá z hromady olejů, vosků a vody smíchaných se sazemi a oxidy železa kvůli pigmentu. Pokud si oči správně neodlíčíte, je logické, že některé částečky se dříve či později dostanou hlouběji do očí. U řasenek s prodlužujícím efektem je šance kontaminace očí ještě vyšší. V tomto případě žena skončila s podivnou formou chronického zánětu.

Lékařům trvalo 90 minut, než chirurgicky odstranili všechny zbytky řasenky a v důsledku toho pacientka zůstala s trvalou jizvou na víčkách i na rohovce. Nenechte se děsit, tento případ je opravdu extrémní. Budete-li dbát na řádné čištění pleti, odstranění řasenky a budete měnit řasenku každé tři měsíce, nemáte se čeho bát.

Pokud přece jen patříte mezi ty, kteří odličování make-upu příliš nedodržují, bylo by vhodné si své oči nechat prohlédnout.

Co říkáte na tento příběh? Odličujete se zodpovědně a pečlivě? Sdílejte článek i mezi svými kamarádkami, protože opatrnosti totiž není nikdy dost.

Zdroj: sciencealert.com