Tato pětiletá holčička z Austrálie, už má za sebou díky vzácné nemoci první menstruaci a brzy ji čeká menopauza. A to není vše, s čím se musí vypořádat

Tato holčička z Austrálie bude brzy vystavena známkám menopauzy poté, kdy ji v pouhých 4 letech začala její první menstruace.

Malé Emily již začalo růst pubické ochlupení, poprsí a začala trpět akné a tělesným pachem. Pětiletá Emily je údajně také šikanována ve škole kvůli své nadváze a rozdílným proporcím oproti jiným dětem. „V podstatě nemá šanci být malou holčičkou,“ řekla Emilyina maminka.

Emily si moc dobře uvědomuje extrémní rozdíl v jejích tělesných proporcích oproti vrstevníkům ve škole, kteří ještě nerozumí závažnosti jejího stavu. Ačkoli se narodila jako normální zdravé dítě, již za jeden jediný týden se začala rychle rozvíjet. Ve čtyřech měsících byla veliká jako roční dítě a ve věku dvou let ji začala růst prsa a vyvíjet akné.

Po několika letech testování a analýz ji byla diagnostikována Addisonova choroba ve věku čtyř let. Vzácná porucha nadledvin znamená, že tělo má nedostatek dvou klíčových hormonů – kortizolu a aldosteronu. Existuje jen málo případů, kdy tato nemoc postihuje takto malé děti. Onemocnění vyvolává ranou pubertu a potřebná hormonální léčba povzbudí příznaky menopauzy.

Emily je také na autistickém spektru a trpí úzkostnou poruchou, která je běžným příznakem u pacientů s Addisonovou chorobou. Emilyina maminka založila stránku GoFundMe, aby získala finanční prostředky na nákladnou hormonální substituční terapii, kterou její dcerka musí podstoupit. „Doufáme, že ji léčba pomůže změnit její život, aby se cítila jako normální pětileté děvče,“ píše na stránkách GoFundMe maminka.

Co říkáte na takový příběh? Věděli jste, že taková nemoc může existovat? Sdílejte článek mezi svými přáteli a obohaťte je o další vědomosti.

Zdroj: independent.co.uk