Lidská hloupost dokáže stále překvapovat! Majitel tohoto štěněte toužil vlastnit netradičně vypadajícího psa, nabarvil jej proto na červeno

Bohužel, na světě jsou lidé, kteří nemají zdravý rozum, co se domácích zvířat týká – krutost totiž může mít mnoho podob. Existuje řada případů, kdy majitelé nabarvili své mazlíčky různými barvami, jež jim způsobily velké utrpení. V jednom takovém případě bylo nalezeno tříměsíční štěně, které jeho majitel nabarvil celého na červeno, takže bylo třeba rychle zasáhnout, než barva způsobí vážné škody.

A důvod? Majitel prostě chtěl mít neobvykle vypadajícího psa. Štěně jménem Scarlet bylo nalezeno v Aténách lidmi, kteří měli více rozumu a vzali fenku na nejbližší veterinární stanici, kde lékaři začali okamžitě odstraňovat barvu z její srsti.

Po důkladném očištění bylo štěně zkontrolováno, zdali je zcela v pořádku, bylo nakrmeno a opečováváno s láskou. Zachránci Scarlet se rozhodli najít ji nový domov prostřednictvím sociálních sítí a odpověď přišla téměř okamžitě. V novém domově byla v bezpečí a hýčkána po svém utrpení. Aplikace barev určených pro lidi na zvířata je velmi nebezpečné. Mohou způsobit alergickou reakci, toxickou otravu, popálení kůže a poškodit oči, a to se ani nezmiňujeme o chemických látkách, které mohou zvířata vdechnout.

Podívejte se na následující video, kde můžete vidět Scarlet, která málem ztratila svůj život kvůli lidskému rozmaru:

Co říkáte na dnešní příběh o lidské hlouposti, která mohla stát život nevinného štěňátka? Nezapomeňte sdílet článek mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: en.stories.newner.com