Lidské tělo každým rokem produkuje o 1% méně kolagenu, který je nezbytný pro pružnost pokožky. Podpořte jeho tvorbu přírodními způsoby

Kolagen je nejvíce zastoupenou bílkovinou v lidském těle a nachází se v tuku, vazech, šlachách a dalších místech. Je zásadní pro strukturu kostí a v podstatě pomáhá tělu držet pohromadě. Zdravá hladina kolagenu je klíčová k mladistvému vzhledu pokožky, protože jednou z funkcí je vyhlazování vrásek a tvorba pružné a silné kůže. Člověk produkuje každý rok o 1% méně kolagenu, takže zvýšení jeho tvorby je velmi důležité. A zde je několik způsobů, jak na to!

Silný vývar z hovězích kostí

Hovězí kolagen je bílkovinou nacházející se v kostech, kůži a chrupavce krav a dodává kolagen typu I a III, složky ve svalech, kostech, vazech, kůži a nehtech.

Aloe vera

Aloe vera můžete používat jak v její čisté podobě, tak i v rámci různých produktů, které aloe vera obsahují.

Potraviny bohaté na vitamín C

Vitamín C je nezbytnou složkou pro syntézu kyseliny hyaluronové, která zvyšuje produkci kolagenu v lidském těle. Kyselina hyaluronová se v našem těle vyskytuje přirozeně, ale neustále se její hladina snižuje. Mezi skvělé zdroje patří červená paprika, kapusta, pomeranče, brokolice, jahody a růžičková kapusta.

Ženšen

Když budete pít ženšenový čaj nebo užívat ženšenové doplňky stravy, antioxidanty uvolněné do krevního oběhu budou chránit a podporovat zdravou a zářící pleť.

Koriandr

Koriandr je plný vitamínu C a kyseliny linolové, což je silný faktor bojující proti stárnutí pokožky. Koriandr obsahuje antioxidanty, jež bojují proti volným radikálům a udržují kožní buňky zdravé.

Mořské řasy

Předchází oxidaci buněčného růstu.

Světelná terapie

Zvyšuje růst kolagenu a zlepšuje pružnost pokožky a snižuje výskyt vrásek.

Užíváte některé z těchto produktů? Nebo máte nějaké své zaručené recepty? Dejte nám vědět do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: faithpanda.com