Loď, jakou svět neviděl: První plavidlo vyrobené z letadla

Seznamte se s lodí Cosmic Muffin. Možná byste čekali, že její jedinečnost bude ve velikosti nebo luxusním interiéru, ale ne. Loď je unikátní v tom, že se jedná o první plavidlo vyrobené z letadla. Ano, čtete správně. A není pouze na koukání, opravdu funguje. Jedná se o plnohodnotné plavidlo, jenž vás po vodě přepraví z bodu A do bodu B zcela bezpečně.

Loď, jakou svět neviděl

Cosmic Muffin je umístěný ve Fort Lauderdale IPA, v americkém státě Florida na východním pobřeží Spojených států amerických. Cosmic Muffin je skutečně jedinečná loď. „Žádné jiné plavidlo, dříve ani potom, nebylo nikdy vyrobeno z letadla“ uvádí její majitel David Drimmer. Dnes má Cosmic Muffin kompletně přestavěný trup, aktualizovaný interiér, nové motory a obnovený kokpit. Tím však její majitel nekončí, má ambiciózní plány.

Historie Cosmic Muffin

Když se v roce 1981 David rozhodl pořídit si člun, začal hledat vhodné nabídky. Narazil na inzerát nabízející hausbót v hodnotě 8 500 dolarů. Myslel si, že se spletl. V částce chyběla nula, nebo ne? Domníval se, že je tady něco špatně. O to více ho nabídka zajímala. Vzal kamaráda a vydali se společně na prohlídku. Jednalo se o přestavěné letadlo. Davida toto netradiční plavidlo nesmírně lákalo, i když jej jeho okolí od koupě zrazovalo. Neposlechl a loď si koupil. Domluvil se na částce o 1 000 dolarů nižší a pustil se do menších úprav. Po dlouhou dobu byla loď jeho hlavním bydlištěm. Asi není potřeba zmiňovat, že jeho nový domov přitahoval spoustu pozornosti.

Nejzajímavější loď v přístavu

Esteticky nemůže Cosmic Muffin tvrdit, že je nejhezčí lodí v přístavu, ale rozhodně je tou nezajímavější. Navíc splňuje ekologické požadavky poslední doby. Letadlo, které již neplnilo svůj primární účel, bylo recyklováno na funkční loď a útulné obydlí. Výhody nabízí hned dvě-menší spotřebu přírodních zdrojů při výrobě něčeho nového a méně odpadků na našich skládkách.

Úvodní obrázek: S vědomím David Drimmer, Zdroj: Inhabitat.com