Lžička medu před spaním je jedinou sladkostí, kterou byste si neměli odpustit. Budete se probouzet jako šťastný člověk

Med je považován za sladké tekuté zlato a přírodní elixír zdraví. Zatímco se varuje před konzumací sladkostí ve večerních hodinách, lžíce medu před spaním má naprosto opačné účinky než běžné sladkosti. Ukázalo se, že med v kombinaci s dalšími produkty má na náš organismus příznivý vliv. Zde je několik dobrých důvodů, proč byste si jej večer neměli odpustit.

Pomáhá ke zdravému spánku

Med má uklidňující vlastnosti a podporuje tvorbu melatoninu – spánkového hormonu. Lžička medu před spaním je klíčová k získání dobrého odpočinku a relaxace. Podpořte jeho účinky ještě šálkem heřmánkového čaje a probudíte se jako šťastný člověk.

Pomáhá spalovat tuk

Na základě pozorování několika sportovců, kteří pravidelně užívali med, bylo zjištěno, že spalovali 10x více tuku než ti, kteří se medu vyhýbali. Jedním z pravidel byla lžíce medu na noc.

Obnovuje játra

Zdravá játra znamenají zdravé tělo. Zvláště prospěšné pro játra je směs medu a dýňového džusu v poměru 1 : 1. Užívejte ji alespoň měsíc a vyplavíte z těla nežádoucí toxiny a zlepšíte metabolismus.

Posiluje obranyschopnost těla

Med v kombinaci se stroužkem česneku vytváří superzbraň proti bakteriím a virům. Oloupaný česnek vymačkejte do medu a nechte louhovat. Užívejte lžičku směsi na noc.

Dodává energii

Chcete vstávat z postele veselí a plní energie? Pokud ano, nezapomeňte si dát na noční stolek sklenici medu a sklenici vody s citrónovou šťávou.

Ještě je nutné dodat, že veškeré přínosy, které jsme zde zmínili, platí pouze pro přírodní med.

Používáte med jako lék nebo náhradu za cukr? Dejte nám vědět vaše zkušenosti a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: interesno.fun