Jak začít šetřit vodou: Malé kroky k tomu, aby se vyúčtování za vodu výrazně snížilo

Přestože žijeme v zemi, kde je vody dostatek, neznamená to, že s ní můžeme plýtvat. Voda je omezeným přírodním zdrojem, a tak bychom se k ní měli i chovat. Navíce její vysoká spotřeba znamená také vysoké finanční náklady. Zde je několik tipů, které můžete začít aplikovat ještě dnes, abyste ušetřili vodu i svou peněženku.

Sprchujte se maximálně 5 minut

Milujete dlouhé sprchy? Ani netušíte, kolik litrů vody při svých relaxačních sprchách spotřebujete. Jednou z nejlepších možností, jak šetřit vodou, je začít zkrácením doby sprchování. Ideální je mýt se maximálně 5 minut nebo méně. Tak jednoduchá změna ve vašem životě dokáže ušetřit spoustu vody, tudíž i peněz.

Systém splachování toalety pro úsporu vody

Jedním z největších zdrojů plýtvání vodou je splachování toalety. Instalací nejnovějšího systému splachování toalety pro úsporu vody můžete každý rok ušetřit až 700 litrů vody. Navíc přechodem na novější modely, které používají nižší objem vody ke spláchnutí toalet, nejen výrazně snížíte spotřebu vody, ale také ušetříte peníze na vyúčtování za vodu, což je oboustranně výhodné.

Zavírejte kohoutek při čištění zubů

Kolikrát jste nechali téct proud vody při čištění zubů nebo mytí rukou? Pokud skutečně chcete šetřit vodou, začněte tím, že si kartáček na zuby namočíte, kohoutek zavřete, nanesete pastu, zuby vyčistíte a teprve poté zapnete vodu k vypláchnutí úst. To stejné platí pro mytí obličeje nebo rukou. Když si myjete ruce mýdlem, není potřeba, aby běžela voda. Tu potřebujete až následně k opláchnutí.

Vypínejte vodu při mytí nádobí

Myjete nádobí pod tekoucí vodou? Další neskutečná spotřeba vody, která je naprosto zbytečná. Počkejte, až bude dřez plný a poté jej naplňte vodou nebo jen namočte. Umyjte houbičkou a saponátem a pak pusťte vodu ke spláchnutí pěny a zbytků jídla.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Alfaauv.com