Maminka 3 autistických dětí natočila video rutiny před spaním. Čas před odchodem do postele je zásadní a potřeby každého z nich jsou jedinečné

Autismus je vývojová porucha, která ovlivňuje komunikaci, chování a sociální interakci jedince. Stav není léčitelný, lidé s autismem často bojují s každodenními aktivitami. Tito jedinci potřebují ve svém životě jasný řád a pravidla, jedním z nich je například dodržování večerní rutiny. Čas před odchodem do postele se však může stát klidným a pohodlným zážitkem jen s náležitou podporou a strategií.

Večerní rutina

Rob a Brittny Owenovi jsou rodiči 3 chlapců s autismem. Sdíleli své zkušenosti online, aby zvýšili povědomí o tomto stavu. Nedávno se Brittny podělila o cenné informace o rutinách svých dětí před spaním.

Důslednost je životně důležitá, ale je také nutné být flexibilní a vyhovět individuálním potřebám dětí. Například Brittnyin nejmladší syn Alistair je citlivý na abrazivní štětiny zubního kartáčku. Brittny proto nahřívá štětiny horkou vodou, aby pro něj byly pohodlnější. Děti také musí mít u sebe láhev s teplou vodou a zapnuté noční světlo, aby mohly dobře spát.

Veškerá elektronika musí pryč

Connor, druhé dítě Roba a Brittny, má v noci zapnutý bílý šum, který mu pomáhá soustředit se na spánek, když jeho bratr mluví. Brittny také před spaním odstraní veškerá elektronická zařízení z dětských pokojů, čímž zajistí klidné prostředí.

Ian, nejstarší syn, miluje plyšové hračky a auta a připomíná svým rodičům, aby před spaním četli Bibli a modlili. Tyto malé rutiny pomáhají Ianovi relaxovat a pohodlně spát a podporují duchovní růst a propojení celé rodiny. Večerní rutina před spaním je pro děti s autismem zásadní a potřeby každého z nich jsou jedinečné.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Madlyodd.com