Medvěd opakovaně krade jídlo na čerpací stanici. Nahrávka ukazuje zaměstnance, jak se ho opatrně snaží vyhnat

Zní to jako začátek špatného vtipu. Prodavač na čerpací stanici v Kalifornii si odpracovává svou běžnou směnu, kterou mu však naruší neobvyklý zákazník. Do obchodu vejde medvěd. Pracovník se tak setkal tváří v tvář s 220kilovým tvorem, který měl pořádně mlsný jazýček. Co byste na jeho místě dělali vy?

Medvěd pravidelným návštěvníkem

Jak se ale ukázalo, prodavač zachoval klid, protože medvěd pro něj není až tak neznámý. Má s ním bohaté zkušenosti. Té noci se už sice nevrátil, ale každý večer jej musí muž alespoň jednou nebo dvakrát odehnat pryč, aby nezničil celý obchod, jak už se kdysi stalo.

Vrátil se další noc

Medvěd se však další noc stal poměrně agresivním a vyloženě náročným zákazníkem. Vrhl se na muže a ten se rozhodl, že medvědovi dá, co chce. Medvěd projevil velkou chuť k jídlu, kterou lze uspokojit pouze tím, že ho necháte vybrat si, po čem zrovna touží a doufat, že odejde. Tak se naštěstí i stalo. Popadl pytlík s čokoládovými tyčinkami a zmizel.

Druhý den se rozhodl opět navštívit stejnou čerpací stanici, ovšem tentokrát byl na směně jiný pracovník. Přistoupil k němu a snědl opět celý pytel sladkostí. Pokladní měl potíže medvěda odehnat, proto raději zavolal na příslušné úřady. Když dorazila pomoc, medvěd si vzal poslední svačinu a zamířil na silnici. Jeho pravidelné návštěvy tak končí odchytem a vypuštěním zpět do volné přírody. Obchod se stal znovu bezpečným místem a zaměstnanci ani zákazníci se už nemusí ničeho bát.

Úvodní obrázek: Marek Ślusarczyk/CreativeCommons/Attribution 3.0, Zdoj: Madlyodd.com