Marcel nedbal na rady blízkých a znovu ve stáří oženil. Po jeho smrti se dal do pohybu kolotoč nečekaných událostí

Když vidíme krásnou mladou ženu, která se provdá za bohatého starce, napadne nás jedna jediná věc – dělá to pro peníze. Samozřejmě to nemusí být jen ženy, týká se to i mladých mužů a starších movitých žen. Nejpodivnější je, že to vidí jen lidé zvenčí a rodina. Zamilovaný partner si buď skutečnost nechce připustit, nebo ji opravdu nevnímá. Tento příběh však ukazuje, že láska není úplně slepá.

Skromný a osamělý muž

Marcelovi bylo 68 let a žil osamělým životem na malém městě ve svém skromném domě, kde neměl připojenou ani elektřinu. Nic nepotřeboval, ani lásku nehledal. Byl spokojený tak, jak je. Přesto však jeho krásný dům zlákal ženu, která jej toužila rychle zdědit. Nejkratší cestou byla svatba.

Dům měl vysokou hodnotu

Dům se nacházel v malebném kraji a Marcel ho zdědil po rodičích. Cena pozemků je v této lokalitě každým rokem vyšší a vyšší, proto Sandra nechtěla ztrácet čas a rozhodla se muže svést a po jeho smrti prodejem domu snadno zbohatnout. Jak jednoduchý plán.

Sandra byla o 21 let mladší než Marcel. Potkali se v roce 2010. Seznámili se, když sem přijela na dovolenou, během níž vymyslela svůj plán. Marcel dům zrekonstruoval, aby v něm jeho rodina a přátelé mohli zůstat zdarma. Tato myšlenka se ženě však nelíbila, zvláště když každý viděl, o co jí ve skutečnosti jde.

Na slova blízkých nedal

Marcel se však i přes protesty rodiny a přátel se Sandrou oženil. Všichni si mysleli, že je zaslepený láskou. Manželství bylo přece jen velmi výstřední a také příliš rychlé. Brzy po svatbě se žena vrátila domů a Marcel zůstal na svém panství. Pak už nikdo nepochyboval, že Sandra jen počítala s rychlou smrtí manžela a značným dědictvím. S láskou to nemělo nic společného. Marcel se však své mladší ženy stále zastával.

Utrpěl vážná zranění

Rok po svatbě se stala autonehoda, při níž se Marcel vážně zranil. Mnozí se nebáli tvrdit, že za vším stojí Sandra. Nehodlala o svého zraněného manžela ani pečovat, dorazila zpět, až ve chvíli, kdy zemřel. Přišla na jeho pohřeb. Okamžitě vystěhovala všechny nájemníky z jeho domu. Jenže osud, respektive Marcel, měl trochu jiné plány.

Krátce před smrtí se Marcel rozhodl upravit svou závěť, z níž bylo patrné, že jeho žena nemá nárok na nic z jeho pozůstalosti. Celé dědictví připadlo rodině a přátelům, kteří tu pro něj vždy byli. Sandra se samozřejmě pokusila závěť napadnout, ale ani 4 roky bojů u soudu jí nepomohly. Nezískala nic. Ženin důmyslný plán selhal.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Čtenářka Ludmina E.