Masáží konkrétního bodu v uchu se zbavíte bolesti hlavy, stresu i úzkosti aneb Brána do nebe a její význam v čínské medicíně

Cítíte se pod psa, jste neaktivní a věčně unavení? Možná vám pomůže masáž určitého místa ve vašem uchu. Tento bod je nazýváme Shen Men a mnoho předních psychiatrů doporučuje jeho stlačení, pokud trpíte nemocemi způsobenými stresem. Shen Men neboli Brána do nebe vám pomůže ulevit od vašeho trápení.

Masáž ucha pomůže proti stresu, úzkosti a alergiím

Speciální bod v lidském uchu proslavil psychiatr Mark Sandomirsky. Shen Men je již dlouho známý z akupresury a tradiční čínské medicíny, je umístěn na vnitřní straně horní části ucha. Pokud budete místo masírovat s lehkým tlakem, pomůže vám uklidnit se od stresu, strachu a špatné nálady. Někteří dokonce věří, že masáž tohoto bodu vám dodá nadpozemskou energii, ale upřímně, i pouhá relaxace a uvolnění by mohla být dostačující.

Masírovat můžete i vatovou tyčinkou

Pokud budete tento bod masírovat pravidelně, mělo by vám to pomoc s úlevou od alergií, bolestí hlavy a chronické bolesti. K masáži stačí i vatová tyčinka na čištění uší. Pomocí jí se lépe dostanete na špatně dostupné místo.

Můžete samozřejmě masírovat za pomocí  prstů

Masírujte tento bod krouživými pohyby a pomalu a klidně celou dobu dýchejte. Při nádechu se podívejte směrem doleva, při výdechu směrem doprava. Po chvíli masírování byste měli pocítit úlevu a uvolnění celého těla.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Wunderweib.de