Máte malý byt a nevíte, jak jej vybavit, abyste ušetřili co nejvíce místa? Dodržujte následující pravidla a váš byt se změní k nepoznání

Při rekonstrukci bytu většinou ztratíme drahocenný čas rozhodováním, jak nejlépe využít nabízený prostor. Jaké barvy si vybrat, jaký nábytek koupit a jak jej umístit, aby výsledek působil příjemně a zároveň prakticky? Ještě těžší úprava bytu je, když je velmi malý. Abychom vám ulehčili čas a nervy, připravili jsme si pro vás pár zajímavých triků, které změní každý malý byt k nepoznání.

Vyberte si světlý nábytek

Při výběru nábytku pro malý byt se ujistěte, že vypadá světle, až průhledně s tenkýma nohama.

Světlé barvy

Bez ohledu nato, jak moc milujete zářivé barvy, pokud žijete v malém bytě, zvolte barvy světlejší. Nejvhodnější budou modrá, světle zelená, světle růžová, krémová a světle šedá.

Nekupujte malé kusy nábytku

Jednou z největších chyb, kterou lidé dělají při výbavě malého prostoru, je výběr malých kusů nábytku. Ve skutečnosti to má přesně opačný účinek – budete mít pocit, že žijete v domě pro panenky. Přidejte do bytu několik masivních kusů, abyste udrželi rovnováhu.

Zvolte správné osvětlení

Chcete-li správně osvětlit místnost, nepořizujte si obrovské lustry. Vyberte si raději malé světlo po obvodu. Pokud nemáte vysoké stropy, nebudete mí pocit tísně.

Víceúčelový nábytek

Nejlepší je, když jeden kus nábytku má více účelů. Postel může být například i poličkou nebo pohovkou.

Žádná hranice

Nesnažte se pokládat do každé místnosti jinou podlahu. Jednotný vzhled opticky zvětší prostor.

Využijte rohy

Jen málo lidí dokáže správně využít rohy místností. Pokud umístíte některé úložné prostory do rohů, můžete skrýt spoustu věcí.

Využijte prostor správně

Chcete-li opticky zvýšit stropy, umístěte do bytu vysoké skříně nebo police ve světlých barvách.

Vyzdobte byt minimem dekorací

Velký počet nepotřebných doplňků bude vytvářet menší prostor. Měli byste odstranit fotky, sochy, vázy a suvenýry, které nepotřebujete a akorát zabírají místo.

Nepotřebujete mnoho koberců

Pokud máte rádi koberečky, snažte se vybrat ty, které na sobě nemají příliš mnoho barev, jinak budou vypadat v malém bytě směšně.

Co si myslíte o dnešních tipech? Přišly vám některé vhod? Sdílejte s námi vaše názory v komentářích.

zdroj: brightside.me