Mé pokojové květiny bývaly často napadány malými černými škůdci. Po vyzkoušení tohoto triku mám od nich nadobro klid já i mé květiny

Pokojové rostliny dodávají bytu nejen příjemnou a útulnou atmosféru, ale také zvyšují obsah kyslíku v místnosti. Bohužel se ale někdy stane, že rosliny z nevysvětlitelných důvodů začnou uvadat bez ohledu na to, jak moc se o ně staráme a zaléváme je.

Tím pravým důvodem mohou být drobní škůdci, které je obtížné zaznamenat pouhým okem. Ovšem jeden malý jednoduchý trik na ně existuje. Potřebujete k tomu akorát pár běžných zápalek. Hlavičky sirek zapíchejte do hlíny asi 5 cm od okraje květináče. Po dvou dnech je vyměňte za nové a po dalších dvou dnech černé mušky zcela zmizí.

Teď už nemusíte květiny zalévat pomocí insekticidů. Fosfor a síra obsažené v hlavičkách zápalek proniknou do půdy a spolehlivě zbaví rostliny nezvaných hostů.

Znáte tento trik nebo jej zkusíte až teď? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v komentářích. Máte i vy některé zaručené metody, jak uchránit své pokojové květiny před škůdci?

zdroj: takprosto.cc