Máte problémy s únavou? Následující tipy vám pomohou zůstat bdělými po celý den

Spousta práce, málo času a žádný odpočinek už několik dní! Všichni takovou situaci známe a bohužel, zpravidla s ní nemůžeme moc bojovat, protože práce se udělat musí a volný čas většinou věnujeme věcem, které jsme nestihli udělat předtím. Nakonec z toho vyplývá jen pár hodin pro spánek, což se dlouhodobě nedá vydržet. Přesto ale, pokud se v takové situaci opět někdy ocitnete, zkuste následující tipy, jak zůstat bdělými a úspěšně se poprat s únavou. Nyní už nebudete usínat na pracovním stole.

Přehrávejte si hudbu

Tento trik na náš mozek funguje nejlépe. Pusťte si něco veselého, rytmického, rychlého, něco, co vás vtáhne a nabije energií.

Běžte ven nebo se postavte do blízkosti světla

Oklamte svůj organismus a vyjděte ven na světlo. Jasné světlo, které bude připomínat poledne, vás zbaví usínání.

Pijte hodně vody

Dehydratace zvyšuje ospalost, takže budete-li se udržovat hydratovaní dostatečným pitím čisté vody, zamezíte únavě a budete produktivnější.

Cvičte

Aerobní aktivita pumpuje kyslík do vašeho systému a uvolňuje hormony, které vám dodají dostatek energie.

Stimulujte svou mysl

Nuda podporuje únavu! Zahajte s někým konverzaci nebo si přečtěte článek o tématu, které vás zajímá. Ve volné chvíli můžete sáhnout například i po křížovce.

Jak jste na tom vy s denní únavou a usínáním? Máte problémy držet víčka nahoře? Neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: readersdigest.ca