Matka nasadila dětem sledovací náramky, aby je měla pod kontrolou. Na sociální síťi, kde video sdílela, se setkala s vlnou kritiky

Technologie neustále ovlivňují náš každodenní život. V dnešní době to není žádným překvapením. Nicméně, někteří lidé s využíváním technologických pokroků dokážou šokovat. Například tato matka, jež používá sledovací zařízení ne proto, aby našla ztracené klíče, telefon nebo peněženku, ale aby měla pod kontrolou své děti. Navíc je pomocí zařízení „cvičí jako psy“.

Pobouřila uživatele sociálních sítí

Matka vzala sociální sítě útokem netradičním přístupem k řízení bezpečnosti svých dcer. Ve videu zveřejněném na TikToku ukázala, jak u svých dětí využívá sledovací zařízení. Na jedno kliknutí k ní její dcery okamžitě přiběhly. Pod video ještě v žertu napsala popisek: „Dnes cvičíme psy.“ Ve videu sama dodává: „Najdete je v mnoha internetových obchodech. Vydávají zvuk, můžete sledovat třeba děti. A také můžete své děti naučit, aby za vámi přišly, jakmile uslyší signál.“

@stevensfam Today we are dog training 🐶 Outfits: @Kailani Kids Mom genius: @Lacey Johnson ♬ Funny Music Background – original_soundtrack

Starostlivá matka své činy ospravedlňuje obavami o bezpečnost svých dcer, zejména u té dvouleté, která má tendenci pobíhat a ignorovat příkazy. „Pokud se ztratí, sledovací zařízení je skvělým způsobem, jak ji najít, například v davu,“ vysvětlila.

Setkala se s vlnou kritiky

Její přístup se však setkal s vlnou kritiky ze strany uživatelů internetu. Mnozí tvrdili, že metoda, kterou používá, je špatná a že by se s dětmi nemělo zacházet jako s domácími mazlíčky. Přesto se našli tací, kteří uznávali její kreativitu a chápali její motivaci pro bezpečnost.

Navzdory různorodosti názorů zůstává tato maminka ve svém odhodlání neochvějná. Ujišťuje všechny, že sledovací zařízení hodlá používat i nadále, zejména při návštěvách dětí u prarodičů, výletech do Disneylandu nebo do parku. V reakci na kritiku tvrdí, že inovativní přístup je vždy nezbytný, pokud jde o zajištění bezpečnosti dětí.

Příběh ukazuje, jak nové technologie ovlivňují náš každodenní život a dokonce i způsob, jakým vychováváme své děti. Jak technologie postupuje, rodiče hledají nové způsoby, jak udržet své děti v bezpečí.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: nypost.com