Podkroví skrývalo dopisy mapující zapovězenou lásku zesnulého otce. Náboženské rozdíly jim bránily být spolu, tak si dvojice 65 let psala

Při prohledávání podkroví otcova domu narazil syn na krabice se starými věcmi. Nejzajímavější byly hromady milostných dopisů zaslaných od muže jménem Max ženě Pearle. Tyto dopisy měly být spáleny, když Pearle v roce 1980 zemřela, ale rodina přání nerespektovala a na veřejnost se tak dostal jeden z největších milostných příběhů. Byly to stovky obálek, všechny plné lásky a vyznání od muže, který nikdy nepřestal milovat jednu jedinou ženu, i když život nemohli strávit spolu.

Náboženské rozdíly mezi rodinami jim bránily být spolu

V roce 1911 potkala žena jménem Pearle v Country Clubu muže jménem Maxwell. Hluboce se do sebe zamilovali. Bohužel Maxwell nekonvertoval k judaismu (jeho rodiče byli jižní baptisté), a tak nemohli být spolu. Každý musel jít svou vlastní cestou. Max nakonec nastoupil k námořnictvu, Pearle pokračovala ve svém životě.

„Miluji tě. Víc říct nemohu. Max.“ Věta, kterou obsahoval dopis, jenž napsal Pearle poté, co mu řekla, že se mohou vzít pouze za předpokladu, že Max bude konvertovat k judaismu. To ale bohužel nemohl. Okamžitě se odstěhoval. „V pondělí večer, rozumím. Rozuměl jsem od začátku. Chybělo mi pouze tvé potvrzení mého přesvědčení. Už nemůžu přijít do klubu. Jsem slabý a nemohu se podrobit mučení, které by pro mě znamenalo tě vídat, protože tě miluji. Nemohl jsem snést být blízko tebe, vidět tě a cítit, že jsi…“ Zbytek dopisu se ztratil. Na obálce stálo: „První dopis, který jsem dostala poté, co jsem mu řekla, že nemůžeme být spolu.“

Proof that imgur changes lives. [UPDATE]

Psali si dlouhých 65 let

Max následně vstoupil do námořnictva. Získal magisterský titul MBA a PhD. na Kolumbijské univerzitě, učil zde posléze historii a později se stal profesorem americké koloniální historie na Washingtonské univerzitě. Publikoval nespočet článků a napsal několik knih. Zemřel v roce 1979 ve věku 83 let, zůstala po něm dcera.

Po celý zbytek života si Max a Pearle psali. Jediné nalezené dopisy byly od Maxe. Rodina doufá, že najde i Pearleiny, aby mohla získat celý příběh. Dopisy pro Pearle byly zasílány z Afriky, Španělska, Chile, Kanady, Washingtonu, Rhode Islandu a Francie. Bez ohledu na to, kam Maxe válka zavedla, bez ohledu na to, kde se zrovna nacházel, nikdy Pearle nezapomněl napsat. Z obsahu dopisů je zřejmé, že se jedná o odpovědi, tudíž v korespondenci pokračovali více než 65 let.

O Pearle bylo nalezeno málo informací

Zřejmě vedla poklidný život až do 60. let, kdy odjela na dovolenou do Indiany. Tam potkala muže jménem Al. Její přátelé ji přesvědčovali, že svatba s Alem je skvělý nápad. Na konci prázdnin však odjela domů. O pár týdnů později se dozvěděla o Alově smrti. Zemřela v roce 1980, 3 měsíce poté, co zjistila, že Max zemřel. Rodina celé hodiny prohledávala rozpadající se fotoalba a snažila se najít snímek Maxe, který by zaslal Pearle. Našla se jedna jediná fotografie, kterou Max poslal Pearle v roce 1964.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: buzznicked.com