Matka nechala novorozoně v rozpáleném autě a vyrazila na nákupy. Vedle miminka ležel krátký dopis

Nezodpovědnost některých lidí nezná mezí. Každý rok nám noviny, internet a televize připomínají, že si musíme dát velký pozor, abychom nenechali dítě nebo zvíře v rozpáleném autě na parkovišti. Co se týká dětí, neměli byste je nechávat samotné ve voze ani v zimě. To připomeneme i příběhem této matky z Nového Zélandu, která nechala své svou malou dcerku v autě a vyrazila na nákupy.

Nikdy nenechávejte dítě samotné v autě

Ve skutečnosti byl vzorec stále stejný nehledě na počasí. Ať je venku vedro nebo zima, nikdy byste neměli nechávat dítě samotné v autě. Tato matka vyrazila do obchodu na nákupy a svou malou dcerku nechala na parkovišti v autě.

Vzkaz, který měl vše zachránit

Překvapivé však bylo, že na autosedačce nechala vzkaz i s pár týdnů starým miminkem, zřejmě se domnívala, že tím celou situaci zachrání. Na papíře stálo: „Moje máma nakupuje, zavolej jí, kdybych něco potřebovala.“

Kolemjdoucí byli rozčíleni

Překvapení a hněv neskrývali ani zákazníci obchodu, kteří šli zrovna kolem. Rozhodli se počkat, až se matka vrátí a dítě po celou dobu pro jistotu sledovat. Tato „chvíle“ nakupování však trvala příliš dlouho. Svědkyně Polly Gillespie zveřejnila na sociálních sítích fotografii, která vyvolala mezi uživateli internetu pořádný poprask.

Nebuďme tváří v tvář takovým situacím pasivní. Pokud jde o zdraví a život zranitelného dítěte, kontaktujte policii a vyčkejte na místě na její příjezd, nebo než se rodič vrátí.

Úvodní obrázek: S vědomím Polly Gillespie, Zdroj: Nzherald.co.nz