Stará škola zela půl století prázdnotou a chátrala. Rodina ji koupila a společnými silami proměnila v honosné sídlo s velmi nízkým rozpočtem

Maxim a Marina Ivanov celý svůj život snili o velkém domě ve venkovském stylu, ve kterém by bylo místo pro děti a přátele i příbuzné. Zkrátka a dobře dostatečně velký dům, kde by mohli hostit spoustu lidí. Jejich sen zůstal snem na dlouhou dobu, pomalu se začínali smiřovat s tím, že takové bydlení nikdy nepořídí. Jednoho dne je však potkalo štěstí.

Ze starého školy honosné sídlo

Manželům byla nabídnuta ke koupi budova staré a již částečně zničené venkovské školy. Teď přišla jejich chvíli, velmi rádi nabídku přijali, i když věděli, že je čeká velká spousta práce. Trvalo jim dohromady dlouhé 3 roky, než místo přivedli do obyvatelné podoby, a další 2 roky, než se usadili.

Na přestavbě se podíleli všichni

Už při rekonstrukci se ukázalo, že dům je částečně shnilý a téměř vše se muselo předělat. To chce ale peníze, kterých manželé moc neměli. Spoustu věcí si tedy dělali svépomocí. Na stavebních pracích se podíleli snad všichni – rodiče, přátelé i blízcí známí.

Recyklovali použitý materiál

Při prohlídce školy rodina našla 4 kamna, která byla následně demontována. Ze získaných vyskládali pilíře pro úvodní bránu. cihel první věc, kterou vyskládali, byly pilíře pro bránu. Když vstoupíte do domu, první, čeho si všimnete, je prostorná vstupní hala s vysokými stropy. K dekoraci stěn byly použity především dětské kresby. Z cihel, které zbyly ze staré pece, byl vyzděn malý sklep pod schody.

Největší místností v přízemí je bezesporu obývací pokoj. Dřevěné parkety působí starým, leč drahým dojmem. Použita byla stará prkna, která ležela na půdě více než 50 let. Největší chloubou je ale kuchyně. Stojí za to věnovat pozornost sporáku. Vyrobil ho sám majitel domu, a to od základu, ale malování kamen je zásluhou dětí. Touha, dřina, vzájemné porozumění a smysl pro detail a styl pomohly rodině splnit si sen i s velmi nízkým rozpočtem.

Úvodní obrázek: S vědomím Maxim a Marina Ivanov, Zdroj: Takprosto.cc