Mílie – nepříjemné bílé pupínky, které nejsou nijak nebezpečný, ale rozhodně se jich chceme zbavit, a to nejlépe účinnými a přírodním prostředky

Mílie – malé bílé pupínky na pokožce, které se obvykle objevují kolem nosu, tváří nebo očí a jen tak se jim nechce zmizet. Známé jsou také jako mléčné skvrny nebo potničky a nejběžněji se vyskytují u malých dětí, ale ani u dospělých nejsou výjimkou. Nepředstavují žádná zdravotní rizika, ale přesto je nepříjemné se na ně dívat. Naštěstí existují velmi účinné přírodní prostředky, které lze použít pro jejich odstranění.

Léčba párou

Napařování je jednoduchá technika, ovšem celkem účinná. Umístěte obličej nad vroucí vodu a zakryjte hlavu ručníkem. Cílem je otevření pórů. Provádějte proceduru každý den, abyste dosáhli nejlepších výsledků.

Med

Aplikujte organický med na mílie každý den a nechte asi 20 minut působit, poté opláchněte teplou vodou. Jak je dobře známo, med je lékem na všechno a mílie nejsou výjimkou.

 tiphero.com

Ovesné vločky

Lžíci mletých ovesných vloček smíchejte s pár kapkami vody a vytvořte hustou pastu. Osušte oblast, kam chcete směs aplikovat a naneste. Jedná se o vynikající prostředek pro odstranění mílií.

Rajčatová šťáva

Rozřízněte rajče na dvě poloviny a jemně s nimi jezděte po pokožce v oblasti mílií. Jejich šťávu nechte opět 20 minut působit a poté opláchněte vlažnou vodou. Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud budete léčbu podstupovat 2x týdně.

Ricinový olej

Ricinový olej obsahuje spoustu přínosů pro zdraví. Používá se pro růst vlasů, obočí a hustotu řas, nicméně i pro odstranění mílií. Spojte 1 PL ricinového oleje a 1 PL olivového oleje a aplikujte přímo na postiženou oblast. Nechte 10 – 20 minut působit a poté opláchněte teplou vodou.

Peeling cukrem a citrónem

Peeling 1 – 2krát týdně je skvělou metodou, jak se mílií jednou provždy zbavit. Stačí 1 PL cukru, zakápnout citrónovou šťávou a vmasírovat krouživými pohyby do problematické oblasti. Provádějte několik minut a následně opláchněte vodou.

Tea Tree olej

Neboli olej z čajovníku je v neposlední řadě také velmi účinným prostředkem v boji proti míliím. Najdete ho téměř v jakémkoliv obchodě se zdravotnickým zbožím a díky svým antibakteriálním vlastnostem je velmi dobrý na všechny druhy kožních problémů. Nechte vždy působit na postižené oblasti přes noc a ráno jen opláchněte vodou.

Všechny tyto efektivní a přírodní léky poskytují skvělé výsledky a vy byste si je neměli nechat pouze pro sebe. Sdílejte je proto mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: cuisineandhealth.com