Místo skalpelu a injekcí zvolte raději obličejovou jógu. Ušetříte a omládnete o 10 let

Obličejová jóga je rostoucím trendem, který přináší liftingové účinky bez chirurgického zákroku, použití jehel nebo dokonce drahých produktů péče o pleť. Chcete-li si udržet mladistvý vzhled a přitom neutrácet spoustu peněz za předražené kosmetické přípravky, které slibují zázračné účinky, zkuste si na sebe udělat pár minut denně a procvičovat nejen tělo, ale i svou tvář.

Co je obličejová jóga

Nejdříve je potřeba si říct, že obličejová jóga nezahrnuje obvyklé pozice, které znáte z klasické jógy. Slovo jóga v tomto případě znamená obličejové cvičení, pohyby svalů ve tváři do určitých poloh. Hlavní myšlenka je, že prováděním jednotlivých cviků bude váš obličej mladistvý, tváře nebudou povislé a ochablé.

Lifting tváří

Otevřete ústa a nastavte je tak, jako kdybyste chtěli říct písmeno O. Umístěte horní ret přes zuby a usmějte se, abyste zvedli lícní svaly. Ukazováčky jemně umístěte na lícní svaly přímo pod oči. Uvolněte lícní svaly, abyste je snížili, poté se znovu usmějte a přemýšlejte, jak přitáhnout svaly k očím. Opakujte 10x po 3 sériích.

Veselé tváře

Usmívejte se bez ukazování zubů a vyšpulte rty, jako byste se snažili ukázat co nejvíce ze svých rtů. Pokuste se usmát koutky úst, abyste ucítili mírné pálení v koutcích úst. Zatlačte ukazováčky do koutků úst a při tlačení do svalu posuňte prsty nahoru k lícním kostem. Zvedněte sval nahoru k lícním kostem, směrem ke koutkům očí. Nahoře vydržte 20 vteřin a vnímejte, jak se vám svaly na tvářích napínají. Při tom se stále usmívejte koutky úst. Opakujte 3x.

Zvedání obočí

Třemi prsty stiskněte místo pod každým obočím, abyste přinutili otevřít oči. Usmívejte se, když se snažíte sklopit obočí proti prstům. Držte. Poté zavřete oči a otáčejte oční bulvy směrem k temeni hlavy. Vydržte 20 vteřin a nepřestávejte se usmívat. Uvolněte a opakujte 3x.

Tlačení spánků

Zatlačte konečky prstů do spánků, sevřete čelist, zatněte zuby k sobě a vystrčte bradu nahoru. Soustřeďte se na oblast spánků a přemýšlejte o tom, že byste zkusili zasunout uši dozadu. Vydržte 10 vteřin, poté stiskněte zadní zuby a opět vydržte 10 sekund. Vaše spánkové svaly by se měly prohýbat při každém sevření. Uvolněte se a poté opakujte 3x.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Everydayhealth.com