Mluvíte si sami pro sebe? Nejste blázni, jste géniové se schopností lépe vnímat věci kolem sebe

Přistihli jste se, že si často mumláte sami pro sebe, říkáte si motivující formuli nahlas, připomínáte si své každodenní úkoly nebo zrovna komentujete, co zrovna děláte? Pokud ano, nemyslete si hned, že jste blázni. Výzkumy ve skutečnosti potvrzují, že jednotlivci, kteří si mluví sami pro sebe, jsou považování za osoby s vysokou inteligencí.

Pamatujete si, kam jste dali klíčky od auta

Vědci provedli řadu experimentů, aby zjistili, zdali mluvení k sobě zvyšuje výkon jednotlivce při hledání objektů a povedlo se. Výsledkem těchto odlišných pokusů bylo, že osoby, které používali metodu mluvení pro sebe sama, objevily předměty snadněji a rychleji než ostatní. Takové zjištění je důkazem toho, že mluvení pro sebe sama pomáhá mozku připravit se na lepší rozpoznávání sledované položky. Zvyšuje mozkové paměťové centrum.

Jste koncentrovanější a lépe vstřebáváte informace

Další studie zjistila, že hlasité mluvení pro sebe sama ukazuje vysokou úroveň inteligence. Po analýze a měření úrovní výkonnosti dospěli vědci k závěru, že lidé, kteří si čtou nahlas, jsou soustředěnější a lépe vstřebávají nové informace. Je do jednoduché, výhody plynou s poslouchání sebe sama. Sluchové příkazy jsou lepšími manipulátory chování než ty psané. Mluvení pro sebe sama je také efektivní, pokud jde o naše emoce a organizování svých myšlenek a vzpomínek.

Takže až se příště přistihnete, že si špitáte sami pro sebe nebo vás někdo označí za blázna, připomeňte si, že je to jen známka vysoké inteligence.

Co říkáte na dnešní článek? Do jaké skupiny lidí se řadíte vy? Dejte nám vědět své zkušenosti a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com