Způsoby, jak zůstat motivovaní ke cvičení i ve dnech, kdy se vám vůbec nic nechce

Chcete, aby se vaše hodina silového tréninku nebo nedělní spinning jednou týdně pravidelně opakovaly? Možná jste jedním z mnoha lidí, kteří se chtějí potit častěji a dát si pořádně do těla, ale motivace ke cvičení, aby se fitness stalo součástí vaší každodenní rutiny, stále nikde. Pokud zjistíte, že se neustále vymlouváte, máme pro vás následující tipy přesně pro takové dny, kdy se vám nic nechce. Už nikdy žádné výčitky z odvolaného tréninku.

Poperte se s únavou

Pokud jste unavení, zhodnoťte, zdali se jedná o fyzickou nebo psychickou únavu. Pokud vaše ospalost není způsobena nedostatkem spánku, nemocí nebo fyzicky náročnou prací, jste pravděpodobně psychicky vyčerpaní. I když se vám to v danou chvíli tak nemusí zdát, na duševní únavu nejlépe funguje fyzická aktivita. Je jedním z ideálních nástrojů, jak se cítit lépe.

Vytvořte si z pohybu zvyk

Místo toho, abyste se soustředili na svou váhu, úbytek centimetrů nebo úroveň kondice, soustřeďte se na rozvoj návyku trénovat. Vytvořte si zkrátka ze cvičení zvyk, bez něhož už nebudete moci žít. Bez ohledu na to, jaký cíl si stanovíte, je pro váš dlouhodobý úspěch rozhodující vyvinout z návštěv posilovny nebo ranního běhání návyk. Jakmile vytvoříte určitou konzistenci ve svém tréninkovém režimu, můžete dosáhnout jakéhokoli cíle, který si stanovíte.

Střídejte různé fyzické aktivity

Sport a outdoorové aktivity jsou skvělými způsoby, jak cvičit mimo vaši pravidelnou rutinu. Jakákoli fyzická aktivita je prospěšná, pokud vás baví, Nejlepší jsou cvičení, která zvýší vaši srdeční frekvenci.

Nespěchejte

Když začínáte s jakoukoli novou činností, kterou chcete přeměnit ve zvyk, nespěchejte na sebe. Je snadné s první motivací chtít všechno hned, dělat příliš mnoho a příliš rychle. Prvních několik týdnů si zvykněte cvičit každý druhý den. Pak mezi činkami, kickboxem nebo náročnějšími tréninky dělejte něco lehčího, jako je například chůze. Pokud začnete pozvolna, je pravděpodobnější, že si tempo, jenž vám bude vyhovovat, udržíte dlouhodobě.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Mensjournal.com