Muž narozený v období španělské chřipky se ve svých 101 letech zcela uzdravil z koronaviru

Nejmenovaný Ital se narodil za časů epidemie španělské chřipky v roce 1919. Ten stejný muž byl ve věku 101 let nedávno propuštěn z nemocnice v Rimini po úspěšném boji proti koronaviru. Přestože patří nemocní a starší lidé do rizikových skupin, které by se měly v současné situaci zvláště chránit, tento muž dodává naději všem, kteří pochybují o tom, že by se starší člověk mohl vyléčit z nákazy COVID-19.

Narozen v období španělské chřipky

V nemocnici v Rimini byl Mr. P hospitalizován poté, co mu při testování na COVID-19 vyšel pozitivní výsledek. Je mu 101 let a jeho osud je výjimečný především tím, že se narodil uprostřed další tragické světové pandemie – španělské chřipky. Ta byla neobvykle smrtelno, v letech 1918 – 1920 zabila desítky miliónů lidí po celém světě. Tento muž viděl všechno – válku, hlad, bolest i technologické pokroky. Zažil téměř celé minulé století a vstoupil do nového tisíciletí. Ve věku 101 let mu osud přinesl další novou výzvu – onemocněl koronavirem.

Výjimka potvrzující pravidlo

Když se manželka dozvěděla o stavu svého muže, zpočátku byla vyděšená především z toho důvodu, že se celým světem denně šíří tragické zprávy o viru, který je zvláště nebezpečný pro starší lidi. Díky Mr. P ale existuje naděje pro všechny. On koronavirus porazil a vrátil se domů zcela zdráv.

Stále vyšší počet uzdravených starších pacientů

Naštěstí ale Mr. P není jediný. Přestože všichni víme, že koronavirus představuje skutečná rizika pro lidi starší 70 let, stále narůstá počet uzdravených starších pacientů. V nejhůře zasaženém regionu Lombardie, v Brescii, žije 83letý muž, který tvrdí, že se znovu narodil poté, co se zotavil z nákazy COVID-19. Mohl být další obětí, ale bojoval a zvládl to. V Lombardii, v Lodi, můžete také nalézt 86letou ženu jménem Gianna, jež strávila sedm týdnů v nemocnici a bojovala proti infekci koronaviru. Naštěstí úspěšně.

Obrázky: Freepik