Sex v období koronaviru. Nebojte se experimentovat s moderními technologiemi

Během koronavirové pandemie jsme neustále upozorňováni, abychom vycházeli z domu pouze tehdy, je-li to skutečně nutné – práce, nákup a domů. Častý pobyt doma samozřejmě nabízí více času tráveného s partnerem. V takovém případě vyvstává otázka – jak bychom se měli chovat, co se týká sexu a obecně fyzického kontaktu v období koronavirové pandemie.

Je COVID-19 sexuálně přenosný?

Na základě současných důkazů se koronavirus, který způsobuje onemocnění COVID-19 nepřenáší vaginálním nebo análním stykem. Koronavirus se však přenáší kontaktem s kapénkami z nosu a úst, včetně slin infikované osoby, k čemuž může dojít při blízkém kontaktu s ostatními lidmi. To znamená, že existuje značné riziko přenosu COVID-19 polibky a dotyky, pokud je jedna z osob nakažena. Existují také důkazy, že virus je přítomen ve stolici, kontakt s anální oblastí tedy může být také rizikový. Zde je několik dalších věcí, které byste měli vědět o sexu během koronavirové pandemie.

Sex s příznaky

Pokud vy nebo váš partner projevujete příznaky COVID-19 – suchý přetrvávající kašel, teplotu nebo potíže s dýcháním, měli byste omezit veškerý blízký fyzický kontakt, abyste zabránili šíření viru. To znamená vyhýbat se fyzické intimitě, co to jen jde.

Bezkontaktní sex

Jste-li s partnerem odloučeni, zkuste využít moderních technologií, jako jsou chytré telefony a webové kamery. Možná budete chtít s partnerem prozkoumat nový způsob sexuálního styku, ale pokud se rozhodnete pro online verzi, vždy si dávejte pozor co sdílíte a s kým to sdílíte. Pokud se na to necítíte, v žádném případě se nenechte do ničeho nutit.

Sex s někým, s kým nežijete

Je jasné, že sex s někým, s kým nežijete, je v současné situaci vysoce rizikový a rozhodně se nedoporučuje.

Obrázky: Freepik