Muž poprosil o trochu peněz na pivo, nakonec odcházel s tisíci dolary pro charitu

Čtyřiadvacetiletý Carson King žije v USA a jeho velkým koníčkem je fotbal. Vždy chodí fandit svému oblíbenému týmu, celá jeho rodina už je taková. Předávají si lásku k fotbalu z generace na generaci a tak pokračuje i Carson se svými dětmi. Jednoho dne se opět vydal se svou rodinou na fotbalové utkání, byl to den jako kterýkoli jiný – fanoušci hlasitě pokřikovali, pilo se pivo a hodně jedlo. Carson neměl vůbec tušení, co se v příštích chvílích stane – během několika minut nasbíral na svůj účet tisíce dolarů, které věnoval na pomoc dětské nemocnici.

Z recese dobrý skutek

Carson si vymyslel malý vtípek a přišel na zápas s obrovským transparentem, kde bylo uvedeno jeho číslo účtu, kam lidé mohou posílat peníze, aby si mohl koupit pivo. Pochyboval, že někdo peníze pošle, sledoval tedy zápas a užíval si atmosféru na stadionu. Zpočátku žádné peníze nepřicházely, ale po půl hodině už bylo na jeho účtu o 400 dolarů více (asi 8 500 korun).

Během jednoho utkání tisícovky dolarů na účtě

Zápas byl vysílán na populárním americkém sportovním kanálu. Sledovali jej nejen fotbaloví fanoušci na stadionu, ale i u televizních obrazovek. Začali aktivně přihazovat peníze na Carsonův účet až částka přesáhla několik tisíc dolarů.

Malá odměna za štědrost

Bylo mu jasné, že si takovou částku nemůže nechat pro sebe a po konzultaci s rodinou se rozhodl, že ji použije na něco smysluplného. V důsledku toho peníze předal dětské nemocnici. Přesto se ale rozhodl nechat si nějakou částku pro sebe a udělat si radost – koupil si balení piva.

Carson doufá, že jeho příběh přinutí lidi k troše laskavosti. Pokud budou mít příležitost pomoci jiným, kteří to potřebují, stojí za to své možnosti využít. Možná i oni budou jednou potřebovat pomoc. 

Co říkáte na dnešní příběh? Pokud se vám líbil, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou a šířit kolem sebe trochu té laskavosti jako tento muž.