Muž se snažil vyvenčit svou kočku. Nakonec zjistil, že ona spíš venčí jeho

Kočky mohou být domestikovanými zvířaty, ale nikdy nebudou hrát podle pravidel. Vždy si budou dělat, co se jim zlíbí. Nemůžete dát kočku na vodítko a očekávat, že půjde způsobně po vašem boku jako pes. Této kočce jménem Kodi však nevadí mít vodítko, ale pouze tehdy, když může převzít kontrolu nad venčením.

Hravá jako pes

Kodi si ráda hraje se svým majitelem. Dovádí doma i venku a ve skutečnosti je jedna z mála koček, která neprotestuje proti venčení na vodítku. Ovšem za trochu jiných pravidel. Na rozdíl od psů Kodi nenosí obojek, raději vodítko skousne a spíše venčí ona svého majitele než on ji. Dokonce má svá vlastní pravidla, za kterých je možné venčení provádět.

Dominance

Kodi zatáhne za vodítko, aby svému majiteli ukázala, že má vše pod svou kontrolou. Vždy musí dokázat v této situaci svou dominanci.

Vedení

Kodi se ujímá vedení a ukazuje člověku, co má dělat. Pokud se Kodi zastaví, její majitel musí také.

Přední poloha

Kodi vždy chodí jako první, aby ukázala, že musí mít o všem přehled.

Rychlost

Kodi vždy zrychlí tempo, pokud má pocit, že se její majitel fláká. Moc dobře ví, že je pro naše zdraví důležitý pohyb, žádné lenošení není povoleno.

Kázeň

Kodi občas svého majitele testuje. Musí se přesvědčit, jestli ovládá pravidla hry. Často se zastavuje, aby zjistila, zdali se zastaví i on nebo bude-li pokračovat v chůzi.

Motivace

Kodi ráda tahá za vodítko, když zjistí, že se její majitel zastavil. Očekává totiž, že jí bude vždy následovat tam, kam jde ona.

Posílení svého postavení

Kodi se ráda vystavuje před ostatními kočkami a ukazuje jim, že tady vládne ona. Navzdory svému malému vzrůstu dokáže perfektně ovládat lidi tak, aby dělali, co ona chce.

Jak Kodiina pravidla venčení fungují v praxi, se můžete podívat na následujícím videu:

Úvodní obrázky: Freepik, Zdroj: Sho Ko