Muž vynalezl brýle, které pomohou vidět malým lidem na koncertech. Budete ale vypadat trochu směšně

Lidé malého vzrůstu zažívají v životě určité komplikace, které vysocí lidé nemusejí řešit. Například musí v supermarketu požádat o pomoc, aby dosáhli do vysokých regálů, v autě nebo v kině či divadle používají podsedáky a na koncertech nebo festivalech mají problém vidět na pódium přes hlavy ostatních lidí. Teď se ale všechno změní. Excentrický vynálezce Dominic Wilcox vynalezl brýle, které přesně těmto lidem pomohou. Už se nebudou muset dívat na hlavy vyšších lidí.

Už nebudete muset stát na špičkách

Vše má své výhody i nevýhody. Malí lidé se mohou pyšnit i určitými pozitivy. Statisticky je dokázáno, že se lépe oblékají a v průměru žijí déle. Ale není nic horšího, než si užívat koncert po celou dobu na špičkách. Nedá se to vydržet, bolí to a stejně to moc nepomůže. Nakonec situaci řešíte tak, že si hledáte mezery mezi davem lidí, abyste viděli na pódium. Jinak nemáte šanci. Tyto brýle vynálezce Dominica Wilcoxe ale slibují, že už nebudete muset podobné problémy řešit.

Periskop se zrcadly

Brýle One Foot Taller jsou v podstatě periskop, fungují pomocí zrcadel. Pokud vám nevadí, že budete vypadat trochu směšně, pomohou vám vidět nad každého člověka, co je vyšší než vy. Přestože je Dominic vysoký muž, inspiraci sebral ze své vlastní zkušenosti. „Stál jsem na koncertě a otočil se za sebe. Viděl jsem malou tančící ženu, která kvůli svému malému vzrůstu za žádných okolností nemohla vidět na kapelu. To mi dodalo nápad navrhnout zařízení, které by menším lidem pomohlo vidět přes překážky, jako jsou například právě vysocí lidé na koncertech. Funguje to dobře, i když tančit s tím může být celkem výzva,“ dodává Dominic. Ještě není známo, zdali budou experimentální brýle zpřístupněny veřejnosti, ale určitou naději malým lidem přinášejí. Nosili byste je také?

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Happiest.net