Muži a močení vsedě. Důvody, proč se tento způsob čím dál tím více obhajuje

Muži močí vestoje, to ví i malé děti. Že se to tak obecně dělá, ale neznamená, že je to tak v pořádku. Vzhledem k tradicím nebo historickým úvahám nikde není psáno a neexistuje důvod, proč se tento způsob močení stal u mužů zavedeným. Ani anatomicky nemá žádné ospravedlnění. Rozhodující jsou spíše argumenty jako rychlost a pohodlí. My ale známe důvody, proč by si muži měli při močení sedat.

Sezení zabraňuje šíření infekčních chorob

Cílit do záchodové mísy při močení vestoje může být obtížné a stříkající moč pomáhá šířit bakterie. Kromě toho, že to vypadá nevzhledně, se tímto způsobem vystavujete riziku šíření infekčních chorob.

Sezení je lepší pro močový měchýř

Studie ukázaly, že močení vsedě může zlepšit zdraví prostaty. Uvolňuje močový měchýř, lépe jej vyprazdňuje a zlepšuje průtok moči.

Sezení zlepší váš sexuální život

I když toto tvrzení není zatím podpořeno žádným výzkumem ani studií, odborníci předpokládají, že močení vsedě podporuje sexuální výkon. Jelikož problémy s močovým měchýřem a prostatou snižují sexuální výkonnost, močení vsedě tyto potíže dokáže řešit, tudíž zlepšuje zdraví prostaty i močového měchýře a automaticky i sexuální život mužů.

Obrázky: Freepik