Mýdlo si snadno vyrobíte doma. Ideální pro ty, kteří mají rádi vůně i originalitu

Výroba domácího mýdla se může zdát komplikovanější, než ve skutečnosti je. Popravdě je třeba jen několik málo základních ingrediencí a správný návod a úžasné výsledky jsou na světě. Dnes pro vás máme mýdla pro kutily, která jsou ideální pro každého, kdo má rád krásné vůně i originální doplňky.

Skořicová rolka

Opět budete potřebovat tuhé mýdlo, 2 lžíce mandlového oleje, skořici a 2 – 3 kapky vanilkového esenciálního oleje.

Připravte si hranatou zapékací misku, nejlépe na pečení chleba, a vyložte ji alobalem. Mezitím si ve skleněné misce připravte mýdlovou směs – nastrouhejte mýdlo do horké vodní lázně a přidejte zbylé složky. Dobře promíchejte a nalijte do nádoby. Nahoru nasypte skořici a nechte asi 10 minut. Vyjměte alobal i se ztvrdlou směsí a v polovině rozřízněte tak, aby vám vznikly dva pruhy. Zarolujte. Smíchejte zbytky skořice a mandlového oleje a potřete obě rolky.

Jablečné mýdlo

Zde budete kromě tuhého mýdla potřebovat ještě lžíci mandlového oleje, esenciální olej dle vlastního výběru, tyčinky od nanuků, jablko, silikonový tmel a hrubou sůl.

Silikonový tmel vytvarujte kolem jablka a nechte působit asi 20 minut. Odstraňte tmel, který si udrží tvar jablka. Nastrouhejte mýdlo do horké vodní lázně, přidejte další ingredience a opět důkladně promíchejte. Nalijte do silikonového jablka a nechte dalších 20 minut, dokud směs neztvrdne. Odstraňte silikon a zapíchněte do mýdla nanukovou tyčinku. Mýdlo posypte hrubou solí.

Pomerančovo-medové mýdlo

Připravte si kostku mýdla, 2/3 šálku mléka, lžíci mandlového oleje, pomerančovou kůru, esenciální olej dle vlastního výběru a 2 lžíce medu.

Nastrouhejte kostku mýdla do misky s horkou vodní lázní. Přidejte mléko, mandlový olej, pomerančovou kůru a esenciální olej. Vše promíchejte v jednotnou hmotu. Jako poslední složku přidejte med. Vložte bublinkovou fólii do malé nádoby a nalijte výslednou směs. Nechte, dokud neztvrdne (asi 20 minut).

Obrázky: Pixabay