Nejčastější chyby při aplikaci očních linek. Zásadní je spodní víčko a vzdálenost

Líčení očních linek může být velice záludnou činností. Když to umíte, vaše oči budou působit větší, krásně široké a výrazné, ovšem pokud ne, můžete dopadnout jako panda. Zatímco některé ženy toto umění ovládají levou zadní, pro jiné se může jednat o nadlidský úkol. Patříte-li do druhé skupiny, máme pro vás seznam nejběžnějších chyb při nanášení očních linek a jak je napravit. 

Silná linka na spodním víčku

Při použití silných tmavých linek na spodním víčku oka se vaše oči mohou zdát unavené a smutné. Navíc budou vypadat menší. Pokud skutečně chcete použít spodní linku, zvolte světlejší barvu.

Malé čáry a tahy

Některé ženy místo toho, aby aplikovaly linky jedním tahem, dělají tu chybu, že používají malé linky a tahy. To znamená více barvy, tudíž příliš silné linky. Ujistěte se, že máte prostor, kde si můžete opřít loket, aby vaše ruka byla stabilnější. Tak budete schopné provést linku jedním tahem.

Nesprávné oční linky

Chybu můžete udělat už v samotném nákupu. Zatímco tekuté nebo gelové konzistence vytvářejí dramatický vzhled, dokáží se také snadno rozmazat. Zpravidla vám totiž nezbývá čas na to, aby linky zaschly. Zvolte raději voděodolnou tužku nebo tužku, která dlouho vydrží. Navíc se stane vaším nejlepším přítelem v deštivém počasí. 

Vzdálenost od řas

Další častá chyba při aplikaci očních linek. Chcete-li dosáhnout perfektních výsledků, držte oko zavřené a jedním rychlým tahem naneste oční linku co nejblíže k řasám. Pokud vidíte nějaké mezery, opatrně je vyplňte špičkou oční linky nebo barvu trochu rozetřete.

Natáčení řas po aplikaci očních linek

Mnoho žen nejdříve aplikuje oční linky a teprve poté si natočí řasy. Uděláte lépe, pokud přehodíte pořadí. Nejdříve si natočte řasy a po chvíli naneste oční linky. Tímto způsobem se vyhnete odstranění barvy, která je nejblíže k řasám.

Obrázky: Pixabay