Netradiční velikonoční dekorace. Vyrobte vlněné hnízdo nebo louku

Zdobení velikonočních vajíček je každoroční jarní zábavou, na kterou spousta lidí nedá dopustit. Můžete popustit uzdu své fantazie a vytvořit kraslice s jakoukoli tématikou. Ale co kdybyste se letos pustili do něčeho kreativnějšího a vykouzlili originální dekorace do své domácnosti? Zde najdete dva skvělé nápady na velikonoční výzdobu, do jejíž výroby můžete zapojit celou rodinu.

Vlněné hnízdo

Co k výrobě vlněného hnízda budete potřebovat? Především balónek, vlnu, stuhu, sklenici, lepicí pásku, pastu na tapety, horké lepidlo a vidličku nebo něco jiného s hroty.

Nafoukněte balónek, uvažte na uzel a připevněte ke sklenici uzlem dovnitř. Kolem horní poloviny balónku začněte ovíjet klubko vlny a postupně zakrývejte pastou na tapety. Spodek balónku nechte volný. Počkejte jeden den. Nyní propíchněte balónek vidličkou a vyjměte zbytky gumy. Pomocí horkého lepidla připevněte stuhu.

Velikonoční louka

Připravte si semínka řeřichy, vatu, plastovou fólii a vodu.

Položte plastovou fólii na stůl a pokryjte kousky vaty těsně vedle sebe. Vatu navlhčete trochou vody. Lepší méně než více. Nyní můžete pokládat semínka řeřichy, pozor na příliš veliké mezery. Postříkejte semínka vodou a udržujte je vlhká několik dalších dní. Brzy na vašem stole vyroste nádherná velikonoční louka. Začněte ale raději s předstihem, ať se na velikonoční svátky už můžete kochat jasně zelenou trávou.

Obrázky: