Mýty o zaoceánských plavbách. Bingo a závodní jídelny jsou už dávno minulostí

Svět se mění a my s ním, jak se říká, a naše představy o něm mohou být už další den zastaralé. Takový případ se může týkat především cestování, tentokrát konkrétně zaoceánských a říčních plaveb. Pokud se na jednu takovou chystáte a máte obavy z nudy, zboříme některé vaše mýty a povíme vám, co čeho skutečně jdete.

Plavby jsou pro seniory

Ano, seniory jistě najdete na každé lodi, mají našetřené peníze a čas jezdit po dovolených, ale nejsou jedinými návštěvníky. Budete překvapeni, kolik mladých lidí z různých koutů světa potkáte a kolik zábavy si s nimi na výletní plavbě užijete.

Jedinou zábavou je bingo

Čekáte jen bingo a večerku v osm večer? Omyl, zaoceánské a říční plavby nabízejí mnohem více – kasino, bazén, koncerty s různými žánry hudby, divadelní představení, workshopy světových kuchyní a ukázky vaření, soutěže, fitness a wellness, lázně, přednášky o způsobech zdravého životního stylu, poker a všechny druhy turnajů.

Kuchyně ve stylu závodní jídelny

Další mýtus! Pokud očekáváte masově vyráběnou kuchyni ve stylu závodní jídelny, vaše představy jsou daleko od reality. Vášniví cestovatelé a milovníci světových pokrmů zde najdou gurmánská jídla a kreativní koktejly inspirované mistry šéfkuchaři.

Mořská nemoc číhá na každého

Pravdou je, že někdy skutečně špatné počasí a trhavé pohyby lodi na moři mohou způsobit, že se i těm nejodolnějším obrací žaludek, ale zpravidla většina lidí mořskou nemoc vůbec neprožije. A i kdyby přece, jedna pilulka, která je k dostání na palubní klinice, vás okamžitě vrátí zpět do hry a budete se cítit stejně pohodlně jako na pevné zemi.

Výstup na souš je otrava

Je velice důležité, abyste si našli výletní plavbu, která bude vyhovovat vašim zájmům, ale díky zaoceánským a říčním lodím se během relativně krátké chvíle podíváte na nespočet zajímavých míst a ochutnáte krásy všemožných světových měst.

Peníze, peníze, peníze

Není to jen o šíleném utrácení peněz, jak se může zdát. Výletní plavby sice nepatří zrovna mezi nejlevnější dovolené, ale to se týká jednorázové platby za zájezd. Většina zaoceánských a říčních lodí poté nabízí all inclusive servis. V rámci doplňujících výletů už záleží na vás, jak si nastavíte svůj rozpočet.

Jednou a dost

Nevěřte tomu! Jakmile vyzkoušíte výletní plavbu zaoceánskou nebo říční lodí, stane se pro vás tento typ dovolené drogou. Možná nebudete jezdit každý rok, ale věřte, že u jedné plavby neskončíte.

Doufáme, že jsme váš skepticismus alespoň trochu srazili a vy si budete užívat nových nepoznaných zážitků na výletních lodích. Opravdu je o co stát. Informujte i své přátele a rodinu prostřednictvím tohoto článku, alespoň můžete vyrazit společně.

Zdroj: rd.com