Na bolest pat přírodní cestou. Po náročném dni na nohou pomohou brambory

Spoustu lidí trápí bolesti pat, které jsou nejčastěji způsobeny fyzickou námahou, bolestmi kloubů nebo dlouhodobým stáním. Pokud na vás drahé krémy už neplatí, je čas poohlédnout se po přírodních léčivech.

Bolesti pat

Jedná se o běžný problém, který se ve většině případů relativně rychle vyřeší. Ovšem mohou nastat i situace, kdy bolest nemizí nebo vzniká v důsledku nemocí. V druhém případě je vhodné nechat se vyšetřit revmatologem. Při chůzi nebo běhu může patní kost nést až několikanásobek naší tělesné hmotnosti, tím pak dochází k jejímu poměrně vysokému poranění. Bolest v patě tak může i z obyčejné chůze učinit nadlidských úkol.

Příčiny bolesti pat

Nejběžnější příčinou bolesti pat je přetížení tlustých pojivových tkání. Svaly a vazy zesilují v důsledku námahy, což je zpravidla vyvoláno nárazem paty, nadměrným stáním, nezdravou nebo příliš plochou obuví, například žabkami.

Brambory

Vložte si do ponožek nakrájenou bramboru a nechte působit přes noc. Ještě účinnější jsou brambory strouhané. S pomocí tohoto řešení se můžete zbavit bolesti pat do 7 – 8 dní.

Obrázky: Freepik