Na nevinné liščí mládě někdo nalíčil past. Jakmile veterinář viděl stav její tlapky, byl naprosto v šoku!

Ano, lišky sice mají pověst záludných zvířat, přece jen, už z historie víme, že taková liška dokáže v kurníku způsobit skutečně nepříjemné škody. Ovšem tak jako tak, jsou to nevinná zvířata a určitě si nezaslouží chytat se do hrozivých pastí. Přesto, že konkrétně tato lest byla nejspíše určena pro jiné zvíře, nevinné liščí mládě si do ní chytilo tlapku.

Mládě rozhodně nebylo žádným škůdcem. Obyvatelé města Cudahy ve Wisconsinu jej často vídali a v podstatě se jedná o milovaného člena zdejší komunity. Přesto se ale našel někdo, kdo mu způsobil ošklivé zajetí a zranění.

Lidé, kteří mladou lišku našli, ji okamžitě převezli do rehabilitačního centra pro divokou zvěř, protože vyděšené lišce nebyli schopni past z tlapky sami odstranit. Bylo třeba vytvořit ještě jednu past, tentokrát takovou, která neublíží, ale „oběť“ chytí.

Zdroj: addictingstories.org

Ve čtení článku pokračujte na další stránce

Záchranáři poté mohli odejmout past z liščí tlapky a ošetřit zranění. Past lišce přelomila kost a rána byla navíc zanícená. Naštěstí vše dobře dopadlo a zdravotnický personál pilně pracoval na tom, aby se liška mohla opět vrátit do volné přírody a běhat jako předtím. Po dokončení operace dostala liška sádru a kužel, aby si nemohla ošetřenou tlapku kousat a brzy se zotavila. A to vše, díky úsilí milujícího obyvatelstva, které se na lišku nedívalo jako na nepřítele, ale jako na hrdého člena jejich města.

Jak byste se zachovali vy? Nechali byste lišku svému osudu nebo byste kontaktovali pomoc. Dejte nám vědět do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: addictingstories.org