Rodiče šli večer zkontrolovat svého synka do jeho pokoje. Jakmile otevřeli dveře, byli v šoku! Věděli, že nastal čas si se svým synem promluvit!

Všichni moc dobře víme, že děti jsou nevinné duše, o něž se musíme starat, chránit je a učit je, aby byly lepšími lidmi. Stejně jako tento mladý pár, kterému jednoho večera došlo, že je nejvyšší čas sednout si se svým synem a vysvětlit mu několik životních bodů, které z něj udělají zase o něco lepšího člověka. A důvod?

Corey a jeho žena Tori pořídili svému synovi akvárium s krásnými světly a zlatou rybkou uvnitř. Jejich syn Everett si drobné zvířátko okamžitě zamiloval a většinu svého času trávil pohledem upřeným na skleněné akvárium, aby se ujistil, že je čisté a Nemo, jak rybku pojmenoval, má vše, co potřebuje, aby byl šťastným.

Jednou v noci, když se celá rodina chystala jít spát, byl Everett už unaven z neustálého dívání se do akvária. Aby mohl trávit čas se svým novým přítelem, rozhodl se, že víko otevře. Bylo pro něj velmi těžké, takže jeho zaklapnutí se neslo celým domem až k uším jeho rodičů, jež zaslechli hlasitý náraz. Nikdo netušil, že Everett vytáhl Nema z akvária a po otázce, zdali se něco nestalo, synek odvětil, že je vše v pořádku. Everett se domníval, že je Nemo v akváriu příliš osamělý a toužil ho obejmout.

O 20 minut později šli Corey a Tori svého syna zkontrolovat. Tehdy si uvědomili, že víko akvária chybí. A co hůř, chybí i Nemo! Po bližší kontrole viděli, že jejich syn drží rybku v náruči. Šokovaní tím, na co právě hledí, vzbudili Everetta, aby mu vysvětlili, že Nemo je mrtvý, protože ryby potřebují ke svému životu vodu. Everett tvrdil, že mu nechtěl ublížit, jen se s ním chtěl pomazlit jako se svým domácím mazlíčkem. Byl velmi rozrušený z toho, co provedl, i přesto, že byl v podstatě nevinný. V ten večer se Everett naučil, co znamená ztratit něco nebo někoho drahého. Dostal tedy další rybičku a slíbil, že tentokrát se jí už ani nedotkne. Nakonec si uvědomil, že je lepší nechat rybky v akváriu, než se jich dotýkat a tím je ohrozit.

Co říkáte na dnešní zajímavý příběh? Také byste svému dítěti řekli pravdu nebo byste si vymysleli milosrdnou lež? Podělte se s námi o vaše názory do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: faithpanda.com