Nad tím zůstává rozum stát! Lidé z kanadského Yukonu si pořídili psa, aby jej nechali uvázaného v kruté zimě dlouhé čtyři roky

Není pochyb, že pro nás lidi jsou psi věrnými a milujícími společníky, ovšem někteří z nás si je pořizují pouze z důvodu ochrany vlastní nebo svého domu. Věřte ale, že mnohem lépe uděláte, pokud si nainstalujete alarm. Psi, sloužící jen jako strážci objektu, jsou málokdy zahrnuti láskou, kterou by si zasloužili. A takový případ je i u Diesela, psa, žijícího v kanadském Yukonu, jehož majitelé jej nechávali dlouhé 4 roky uvázaného před domem – v létě i zimě. Nechtěli jej v domě a tak Diesel umíral zimou, měl zdravotní problémy a byl velmi zranitelný vůči útokům jiných zvířat.

Diesel prožil kus života, jaký si žádný pes na světě nezaslouží. Dlouhé čtyři roky trávil v kruté zimě v Yukonu, kde teplota může klesnout až na  mrazivých -40 stupňů. Kromě toho, že trpěl zimou, byl také napadán jinými zvířaty – nemohl se bránit, čehož okolní zvěř často zneužívala. Jednou ho dokonce nakopl kůň do hlavy tak silně, že mu vylámal většinu zubů a rozsekl jazyk napůl. Krev, kterou můžete vidět na jeho pravém rameni, je zase důsledkem boje s jiným psem. Naštěstí byla po ruce pomoc, která přišla v době, kdy už Dieselovy dny mohly být sečteny.

Ochránci zvířat převezli Diesela do rehabilitačního centra ve Vancouveru, kde byl vykastrován, byl mu odstraněn benigní nádor a vyšetřena čelist. Zpočátku se velmi bál lidí, ale časem si začal zvykat a opět důvěřovat.  Prošel intenzivním tréninkový programem a jeho opatrovníci se ujistili, že už je zvyklý na lidi i ostatní zvířata. Našel si dokonce i nového přítele jménem Romeo, psa, zachráněného před ubitím.

V následujícím videu můžete vidět práci, kterou milovníci zvířat odvádějí, aby pomohli Dieselovi se zcela zotavit z traumatických zážitků:

Co říkáte na dnešní příběh? Pokud se vám článek líbil, nezapomeňte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: en.stories.newsner.com