Nádobí vhodné pro pečení v troubě. Dopručení odborníků, aby nedošlo k nenávratným škodám

Trouba stejně jako mikrovlnná trouba má svá pravidla používání. Tak jako do mikrovlnné trouby nemůžete vložit jakýkoli materiál, totéž platí i u trouby plynové nebo elektrické. Z logiky věci je jasné, že do pečící trouby rozhodně nepatří nic plastového, ale co například takový porcelánový talíř? Nebo jiné materiály? Pokud jste si už někdy v minulosti lámali hlavu nad tím, jaké druhy nádobí můžete vložit do trouby, zde je seznam, který vám vaše hádání usnadní.

Můžete vložit talíř do trouby?

Nejprve se vypořádejme s nejkritičtější otázkou: „Můžete vložit talíř do trouby?“ Odpověď zní, že záleží na typu. Talíře vhodné do trouby budou mít na sobě symbol, který vám naznačuje, že je to možné. Značka představuje obrázek trouby a na talíři je snadno k nalezení, většinou na spodní straně. Než jej tedy vložíte do trouby, pořádně si jej prohlédněte.

Ale počkat, co když je talíř prázdný? I kdyby se zrovna jednalo o materiál, který s klidem můžete strčit do trouby, je to riskantní. Některé typy materiálů mohou pod tlakem prasknout.

Zde jsou další materiály, které obvykle můžete vložit do trouby.

Keramika

Obecně platí, že keramika je vhodná pro použití v troubě. Než tak ale učiníte, měli byste zkontrolovat, zdali výrobek obsahuje symbol bezpečného použití v troubě. Pokud nemůžete nic najít, existuje několik věcí, které je třeba vzít v úvahu. Pokud má například keramický předmět složité detaily, v troubě mohou popraskat. Jsou-li keramický talíř nebo mísa glazované, mohou být pro použití v troubě nebezpečné.

Potravinářský silikon

I když se silikon nemusí zdát jako tepelně nejodolnější materiál, opak je pravdou. Potravinářský silikon můžete používat v troubě. Například silikonová forma na bábovku nebo dort či silikonová výstelka na plech místo pečicího papíru jsou předměty vyrobené tak, aby jejich použití v troubě bylo bezpečné.

Nerezová ocel

Mnoho věcí, které v troubě používáte, je z nerezové oceli. Tento odolný materiál je obvykle bezpečný pro použití v extrémním horku. Měli byste se však ujistit, že na něm nejsou žádné dřevěné nebo plastové detaily. Nechcete, aby se vám roztavila rukojeť.

Litina

Velké hrnce, pánve, dokonce i plechy na pečení jsou často vyrobeny z litiny. Výsledkem je, že tyto předměty bývají těžší a odolnější než vaše standardní kuchyňské nádobí. Z toho důvodu zjistíte, že je můžete použít pro celou řadu účelů, včetně vysokoteplotního pečení.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Experthometips.com