V lesní školce si děti dopřály pravidelný spánek venku. Někteří rodiče ovšem měli problém s teplotou

Většina rodičů bude toho názoru, že čerstvý vzduch dětem prospívá, ovšem, pokud v něm setrvávají příliš dlouho, obávají se, aby dítě neprochladlo a neonemocnělo. Je to logické. Kanaďané jsou ovšem zcela jiného názoru. Je až neuvěřitelné, jaké věci jsou v tomto koutu světa zvykem.

Školka plná překvapení

Před časem se na internetu objevila fotografie z kanadské školky, kde můžete vidět děti ve svých postýlkách, které jsou však umístěné venku v zimě. Tato lesní školka je plná překvapení. Snímek na internetu způsobil skutečnou bouři. Pro některé rodiče je to prostě nemyslitelné. Jiní jsou však k takovým experimentům velmi pozitivní.

„Můj nejstarší syn jako kojenec spal dlouho a dobře během dne jen ve chvíli, kdy byl v kočárku venku v chladu,“ píše jedna z matek, která naopak tento zvyk přijímá kladně. „V Novém Skotsku spí děti v houpacích sítích v lese a v zimě, když je hodně sněhu, mají dokonce malé sněžnice. Je škoda, že moje 3leté dítě nebylo se svou školkou ani jednou venku,“ komentuje další uživatelka internetu.

Někteří však uvažují zcela jinak

„Já myslím, že to není dobré! Když jsou teploty kolem nuly, vypněte topení v domě, otevřete okno a uvidíte, jak je to v pohodě,“ napsala další z komentujících, která z předchozími maminkami ani režimem lesní školky příliš nesouhlasila.

Nepochybně by takový zvyk v naší zemi nebyl snadným úkolem a zřejmě by se nesetkal s pochopením. Kromě mnoha rodičů, pro které je něco takového zcela absurdní, je zde také problém vlhkého vzduchu a smogu. V Kanadě mají co do činění se suchým vzduchem, který vyvolává dojem, že mráz není tak hrozný.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Familie.pl