Prarodiče použili genetický materiál zesnulé dcery a najmuli náhradní matku, která odnosí jejich vnouče

Každou chvíli se na světě objevují neuvěřitelné příběhy, kterým je prostě těžké uvěřit. Často si po jejich přečtení říkáme, že to snad ani nemůže být pravda, ale zpravidla ty nejvíce bláznivé příběhy jsou nakonec skutečné. V tomto případě se dítě narodilo 4 roky po smrti svých rodičů. Jak je to vůbec možné?

Příběh chlapce přilákal celý svět

Příběh tohoto chlapce už přilákal celý internet. Dítěte, které se narodilo 4 roky po smrti svých rodičů. Jak je vidět, na tomto světě je skutečně možné už všechno.  Tian Tian je chlapec, který se narodil 9. prosince 2017 v nemocnici v Guangzhou. Jeho rodiče Shen Jie a Liu Xi toužili po dítěti už dávno, ale stále se jim nedařilo počít. Nezbývalo tedy nic jiného než využít metody IVF ( umělého oplodnění). Pár daroval svůj genetický materiál, ale o 5 dní později se stala tragédie. Muž i žena zahynuli při autonehodě.

Zbytku rodiny se zhroutil svět

Nehoda způsobila, že se rodičům manželského páru zhroutil svět – přišli o děti i o šanci mít vnouče.  Po nějaké době však přišli s nápadem, který se ve světě jen tak nevidí. Rozhodli se, že využijí darovaný genetický materiál, najmou si náhradní matku a přispějí tak k tomu, že jejich vnouče přijde na svět i po smrti rodičů.

Země neumožňovala najmout si náhradní matku

Samozřejmě vás v první chvíli napadne, jak lze něco takového ošetřit právně a zdali to země vůbec umožňuje, ale jak se ukazuje, v Číně neexistuje žádný záznam, který by tvrdil, že nemůžete použít genetický materiál svých mrtvých příbuzných.

Použití genetického materiálu zesnulých lidí je v Číně možné na rozdíl od najímání náhradních matek. Ta se musela hledat mimo zemi. Čínský pár našel vhodnou ženu z Laosu. Zdálo by se, že nyní půjde vše hladce, ale žádná letecká společnost nechtěla převážet genetický materiál. Rodiče zesnulých si pronajali drahý trajekt a embrya přepravili. Náhradní matce bylo uděleno čínské turistické vízum.

Narodil se zdravý chlapec

Nakonec se vše povedlo a narodil se zdravý a silný chlapec. Nemohl však být se svými prarodiči ihned, nejdříve museli prokázat, že jsou skutečně příbuzní. O tom, co se jeho rodičům stalo a jaké rozhodnutí udělali, mu zatím neřeknou, ale v budoucnu před ním rozhodně nechtějí nic tajit. Až bude schopen situaci pochopit, sdělí mu, za jakých podmínek přišel na svět.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: time.com